Liene Denisjuka-Straupe

Pieaicinātā docētāja, Pūšaminstrumentu katedra

Liene Denisjuka–Straupe – flautiste. Iegūti divi maģistra grādi mūzikā, absolvējot Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Viļņa Strautiņa flautas klasi Rīgā un Gildholas Mūzikas un Drāmas augstskolas (Guildhall School of Music and Drama) profesoru Iana Klārka (Ian Clarke), Filipas Deivisas (Philippa Davies) un Stīvena Prestona (Stephen Preston) flautas klases Londonā 2007. gadā; kā arī ir maģistra grāds medicīnā, absolvējot Rīgas Stradiņa universitāti mūzikas terapijas specializācijā 2014. gadā. Profesionālā meistarība flautas spēlē tika aktīvi spodrināta dažādās meistarklasēs pie tik izciliem flautas profesoriem kā Eiverilas Viljamsas (Averil Williams), Sāras Ņūboltas (Sarah Newbolt), Viljama Beneta (William Bennett), Karlo Jana (Carlo Jans) u.c.

Kopš 2001. gada Liene sāka strādāt Liepājas Simfoniskajā orķestrī un savu radošo darbību papildināja ar dalību dažādos kameransambļos, līdz beidzot nodibināja savu ansambli Duo Spectrum kopā ar pianisti Kristīni Paulu. Abas jaunās mūziķes piedalījās dažādos kamermūzikas festivālos un konkursos Eiropas mērogā. Pēc Latvijas radio Klasikas lūguma Duo Spectrum veica ierakstus Latvijas radio studijā 2011. gadā Latvijas klasiskās mūzikas arhīva papildināšanas vajadzībām. Ne mazums ierakstu tika veikti Liepājas Simfoniskā orķestra sastāvā, turklāt savas simfoniskā orķestra mūziķes prasmes Lienei bija iespēja izkopt arī slavenajos Londonas orķestros – Londonas Simfoniskajā orķestrī un Londonas Filharmonijas orķestrī. 2011. gadā Liene papildināja Kremerata Baltica VIII festivāla dalībnieku skaitu Siguldā, atskaņojot Imanta Zemzara „Mazo rokmūziku” flautai, čellam un klavierēm kopā ar Kristīni Paulu un Jāni Paulu koncertzālē „Baltais flīģelis”.

Patlaban Liene aktīvi iesaistās dažāda salikuma ansambļos un organizē jaunus muzikālus un multimediālus projektus. Kopš 2012. gada Lienes pamatdarba vieta ir orķestris „Rīga” un kopš 2014. gada strādā par flautas spēles un metodikas, stila un interpretācijas, pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu vēstures decētāju Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.