Bigbenda kompozīciju konkurss Baltijas jaunajiem komponistiem

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija sadarbībā ar Latvijas Radio Bigbendu turpina pagājušajā gadā aizsākto iniciatīvu – Bigbenda kompozīciju konkursu Baltijas jaunajiem komponistiem.

Konkursa mērķis ir veicināt jaunu, oriģinālu kompozīciju rašanos bigbendam, kā arī popularizēt Baltijas jauno džeza mūziķu jaunradi. Konkursa finālistu darbus atskaņos viens no profesionālākajiem Latvijas džeza kolektīviem - Latvijas Radio bigbends K.Vanaga vadībā.

KONKURSA NOLIKUMS

Konkursā aicināti piedalīties jaunie komponisti vecumā no 18 līdz 30 gadiem, kas pastāvīgi dzīvo vai mācās Baltijas valstīs, tostarp mūzikas vidusskolu un koledžu vecāko kursu audzēkņi, mūzikas augstskolu studenti un jaunie profesionāļi. 

Darbu iesūtīšanas termiņš - 2022. gada 1. oktobris, plkst. 23.59.

PIETEIKUMA VEIDLAPA

Balvu fonds: 1. vieta - € 700, 2. vieta - € 500, 3. vieta - € 300

Konkursa žūrijā ir pārstāvji no visām trim Baltijas valstīm, kas ieguvuši lielu pieredzi un atzinību gan savas valsts, gan starptautiskā mērogā - Lauri Kadalipp (Igaunija), Pranas Kentra (Lietuva) un Andris Dzenītis (Latvija).

Konkurss plānots trīs kārtās. Vispirms konkursa žūrija iepazīsies ar dalībnieku iesūtītajām partitūrām un veiks priekšatlasi. Koncertā "Batijas jaunie komponisti - bigbendam!" JVLMA Lielajā zālē 13. oktobrī atlasīto dalībnieku darbus atskaņos JVLMA un RDKS bigbends un džeza trompetists Dominykas Vyšniauskas. Pēc koncerta žūrija paziņos trīs finālistus, kuru skaņdarbus Noslēguma koncertā 24. novembrī izpildīs Latvijas Radio Bigbends un Dominykas Vyšniauskas. 

Konkurss ir iecerēts kā ikgadējs pasākums, ietverot arī meistarklases un diskusijas gan par mākslinieciskiem, gan menedžmenta jautājumiem. Šāds Baltijas valstu mērogā unikāls konkurss bagātinās speciāli bigbendam komponēta, oriģināla repertuāra klāstu, veicinās jaunās džeza mūziķu paaudzes interesi par komponēšanu džeza orķestrim, stiprinās saites pašu jauno komponistu starpā, kā arī sniegs jaunajiem izpildītājmāksliniekiem iespēju atskaņot pavisam jaunu, savu vienaudžu komponētu mūziku.

Kontaktinformācija - Indriķis Veitners, e-pasts:

Konkursu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds

Citi konkursi

Dalīties ar šo konkursu