23. septembrī notiks skaņdarbu cikla “Latvijas komponistu jaundarbi Latvijas Mūzikas akadēmijai” pirmais koncerts

23. septembrī plkst. 18:00 JVLMA Lielajā zālē izskanēs cikla “Latvijas komponistu jaundarbi Latvijas mūzikas akadēmijai” pirmais koncerts.

Cikla pirmajam koncertam dots nosaukums Atspēriens. Šādu nosaukumu iedvesmojis komponista Riharda Zaļupes skaņdarbs Rebonds C, kuru izpildīs sitaminstrumentu ansamblis. Koncertā būs dzirdami arī Indras Rišes, Annas Veismanes, Kaspara Zemīša, Alekseja Peguševa, Vinetas Līces, Armanda Skuķa, Evijas Skuķes un Asijas Ahmetžanovas darbu pirmatskaņojumi. Repertuāru veidos mūzika taustiņinstrumentiem un stīgu instrumentiem, piemēram, skaņdarbi klavieru duetam vai stīgu kvartetam. Līdztekus tam koncertā uzstāsies arī tādi instrumentālie sastāvi kā akordeonu ansamblis, kokļu ansamblis, klavieru kvartets, klavieru kvintets un citi.

Cikla jaundarbi komponēti speciāli JVLMA instrumentālo ansambļu sastāviem un orķestriem. Sadarbībā ar Latvijas komponistu savienību un, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammas “Nākotnes kultūras piedāvājums” atbalstam, JVLMA aicinājumam atsaukušies 29 komponisti un kopskaitā tapuši 35 jaundarbi – 18 skaņdarbi dažādiem kameransambļu sastāviem, 6 darbi orķestrim un 11 kora dziesmas. 

Mūzikas akadēmija aicina uz Latvijas komponistu jaundarbu koncertiem! Biļetes iegādājamas TIKAI iepriekšpārdošanā “Biļešu paradīzes” kasēs vai www.bilesuparadize.lv. Biļetes cena – 5€. Ieeja JVLMA telpās tikai ar derīgu Covid-19 sertifikātu (kas apstiprina faktu par vakcināciju, pārslimošanu vai negatīvu testu), sejas masku un personu apliecinošu dokumentu.

Pateicoties VKKF mērķprogrammas “KultūrELPA” atbalstam, koncerti tiks pārraidīti arī tiešsaistē JVLMA mājaslapā un Youtube kanālā.

 

Dalīties ar šo ziņu

Kontakti