No 5. līdz 8. oktobrim norisināsies mācību seminārs viesdocētāja Marka Kristinera vadībā

JVLMA studentiem būs iespējams piedalīties seminārā “Psiholingvistika, neirozinātne, muzikoloģija, pedagoģija, izglītības zinātnes un dziedāšana: starpdisciplināra pieeja daudzveidīgu pētniecības metožu izvēlē”.

Seminārs notiks angļu valodā, un to vadīs viesdocētājs Markus Kristiners (Markus Christiner), Grācas universitāte (Austrija).

Mācību seminārā tiks izskatīti šādi jautājumi:

  • Hipotēzes un pētījuma jautājumu veidošana;
  • Secīgums pētniecības dizaina izstrādē;
  • Anketu izstrāde;
  • Anketu struktūra, datu sagatavošana un izvērtēšanas iespējas;
  • Dažādu muzikoloģijas, psiholoģijas un valodniecības testu apskats.

Markus Kristiners ir ieguvis maģistra grādu angļu filoloģijā un amerikāņu kultūras studijās, doktora grādu ieguvis valodniecībā Vīnes Universitātē. Kristineru raksturo starpdisciplināras pētniecības pieejas – viņam interesējošās tēmas ir muzikalitāte, neirozinātne, kognitīvās spējas un svešvalodu zināšanas. Austrijas Zinātņu akadēmijas stipendiju ieguvējs, bijis pētnieks un pasniedzējs Vīnes Universitātes Valodniecības nodaļā un Skolotāju izglītības centrā, Vīnes Pedagoģijas universitātes koledžā un Heidelbergas Medicīnas universitātē Vācijā. Kopš 2021. gada pēta mūzikas un valodas mehānisma kopīgās un atšķirīgās iezīmes Grācas Universitātes Sistemātiskās muzikoloģijas centrā.

Kristinera interešu lokā ir muzikoloģija, dziedāšanas pētījumi, valodniecība, izglītības zinātne, neirozinātne, metodika un statistiskā analīze.

Dalīties ar šo ziņu

Kontakti