Noskaidroti JVLMA mecenātu balvu ieguvēji

Katru gadu jūnijā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) studenti tiek apbalvoti ar balvām profesionālās izaugsmes veicināšanai, un, neskatoties uz pandēmijas izraisīto situāciju, arī 2021. gadā tiek piešķirta komponista Tālivalža Ķeniņa balva, Ilgas Štauveres balva, klavierspēles pedagoga profesora Oļģerta Zīversa balva, saksofonista un komponista Nika Gothama balva un 7. jūnija balva.

Tālivalža Ķeniņa balvu ieguvusi komponiste, docenta Jāņa Petraškeviča klases maģistrante Marita Semjonova. Marita ir aktīvi piedalījusies dažādos meistarkursos un akadēmijas pasākumos, tajā skaitā vairākos Mūsdienu mūzikas festivālos deciBels, sadarbības projektā Doms iedvesmo, VAK “Latvija” jaundarbu koncertā, kā arī saņēmusi Pētera Vaska fonda jauno komponistu konkursa laureāta balvu.

Komponistes Daces Aperānes iedibināto Ilgas Štauveres balvu saņēmusi Kokles un ģitāras klases vadītājas Andas Eglītes klases maģistrante, koklētāja Līga Griķe. Balva piešķirta par lieliskiem profesionāliem panākumiem starptautiskos konkursos – 2021. gada pavasara semestrī iegūtas divas 1.vietas. Īpaši novērtēta Līgas kā jaunas mūziķes interese atskaņot latviešu mūziku, kā arī aktīvā koncertdarbība, mērķtiecīga un atkārtota zināšanu papildināšana dažādās meistarklasēs un Erasmus+ programmā. 

Prof. Oļģerta Zīversa balva šogad piešķirta talantīgam klavieru duetam, un balva ir īpaša, jo to ieguvuši studenti ne par savā specialitātē, bet gan obligātajā klavierspēlē paveikto. Klavieru duetā spēlē emeritētā profesora Jāņa Matuļa students, simfoniskā orķestra diriģents Artūrs Oskars Mitrevics un lektores Ievas Dzērves klases students, saksofonists Aigars Raumanis.

Andra Vecumnieka, Jāņa Puriņa, Armanda Lapiņa, Jāņa Stafecka, Aleksandra Kreišmaņa iedibināto 7. jūnija balvu 2021. gadā saņēmusi Vizma Zandersone. Balva piešķirta par ilggadēju, smalku, rūpīgu un mērķtiecīgu JVLMA studējošo un darbinieku ekvilibristisku izglītošanu exlibristikas laukā un intelektuālās ekspansijas turbulences eksperimentu nodrošināšanu!

Baņutas Rubess iedibināto Nika Gothama balvu ieguvis mežradznieks un komponists Kārlis Rērihs. Kārļa kompozīcijām piemīt unikāls un autentisks skanējums. Jaunā komponista mūzikā jūtama interese par dažādiem mūzikas stiliem un tehnikām. Kārļa radītie skaņdarbi iemieso vērtības, kas būtiskas arī Nika Gothama mūzikā. 

Lai arī šogad izpaliek mecenātu balvu pasniegšana un laureātu koncerts klātienē, balvas ceļu pie saviem īpašniekiem atradīs individuāli. 

No sirds apsveicam balvu laureātus!

Dalīties ar šo ziņu