Pianiste Eliso Virsaladze pasniegs meistarklases JVLMA

2. un 3. decembrī no plkst. 10.00 līdz 13.00 JVLMA Ērģeļu zālē notiks pianistes Eliso Virsaladzes meistarklases, savukārt dienu iepriekš, 1. decembrī plkst. 18.00 mūzikas mīļotāji aicināti uz viņas koncertu Lielajā ģildē.

Eliso Virsaladzes klavierspēlei ir dziļas tradīcijas - uzaugot Tbilisi pirmā skolotāja bija viņas vecmāmiņa - profesore Anastasija Virsaladze, pie kuras mācijās tādi izcili pianisti kā Ļevs Vlasenko, Dmitrijs Baškirovs un citi. Pianiste pilnveidoja savu meistarību Pētera Čaikovska Maskavas Valsts konservatorijā pie profesora Heinriha Neihauza un Jakova Zaka, kur jau vairāk kā 50 gadus turpina nododot zināšanas saviem skolniekiem.

E. Virsaladze ir P. Čaikovska konkursa laureāte Maskavā (1962) un uzvarējusi R. Šūmaņa konkursā Cvikavā (1966). Kopš 1967. gada pianiste strādāja Maskavas konservatorijā, ssavukārt no 1995.gada līdz 2011. gadam pasniedza Minhenes Mūzikas un Mākslas Universtiātē Vācijā. Viņas studentu vidū ir daudzi starptautisku konkursu laureāti: B. Berezovskis, A. Volodins, J. Kacnelsons, D. Šiškins u.c.

Eliso Virsaladzes V. A. Mocarta un R. Šūmaņa interpretācijas ir kļuvušas par etalonu. Kopš 1966. gada pianiste uzstājusies neskaitāmos koncertos, kā arī uzstājusies kopā ar dažādiem orķestriem daudzviet pasaulē. Viņas repertuārā nozīmīga vieta atvēlēta arī kamermūzikai. Piedalās starptautiski prestižos konkursos žūrijas sastāvā. Daudzi no viņas izpildījuma šedevriem ir ierakstīti un bieži skan pasaules labākajās klasiskās mūzikas radio stacijās.

1.decembra koncertā Lielajā ģildē pianistes interpretācijā izskanēs P. Čaikovska "Gadalaiki", R. Šūmaņa Novelete op.21 Nr. 8, Fantāzija op.17, S. Prokofjeva 5 Sarkasmi op.17 un Tokāta op.11.

Koncertu un meistarklases organizē koncertaģentūra "Impresario Baltica" un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija.

Detalizētāka informācija: https://www.facebook.com/Impresario-Baltica-1563179530577823/

Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Dalīties ar šo ziņu