Pianistes Antoņinas Suhanovas dalība Latvijas valsts svētku koncertā Lielbritānijā

18. novembrī no plkst. 9.00 (GMT) tiešsaistē izskanēs digitālais Valsts svētku koncerts “Latvia-102”, ko organizē Latvijas vēstniecība Lielbritānijā.

Vēstniecība piedāvās īpaši sagatavotu video programmu ar amatpersonu, tautiešu kolektīvu, kā arī skolu sveicieniem, un svinīgu koncertu, kura klasiskās mūzikas daļā izskanēs Pētera Plakiža skaņdarbs “Romantiskā mūzika”, ko speciāli šim pasākumam ieskaņojuši trīs Londonā dzīvojošie latviešu mūziķi - vijolniece, Gildholas Mūzikas un drāmas skolas (Guildhall School of Music and Drama) maģistrante, kamerorķestra “Kremerata Baltica” mūziķe Sabīne Sergejeva, čellists Silvestrs Juris Kalniņš, kurš šobrīd studē Londonas Karaliskajā Mūzikas koledžā (Royal College of Music) un pianiste Antoņina Suhanova

Ieraksts tapis 2020. gada novembra sākumā Gildholas Mūzikas un drāmas skolas zālē. Neskatoties uz izraisītiem ar COVID-19 striktiem ierobežojumiem valstī, skola ar prieku uzņēma mūziķus un nodrošināja telpas ieraksta veikšanai. 

“Romantiskā mūzika atklāj spilgtu jūtu savirknējumu, no atturības līdz emocionālam uzliesmojumam.

Pēteris Plakidis bijis ilggadējs JVLMA profesors, lielisks pianists un viens no spilgtākajiem mūsdienu latviešu komponistiem, kura mūzika skan gan Rietumeiropā, gan citviet pasaulē. Mēs visi šos svētkus svinam kopā, neatkarīgi no tā, kurā pasaules malā katrs esam, un mums ir liels gods sveikt mūsu dzimto valsti svētkos ar šo izcilo skaņdarbu,”

atzīst mākslinieki. 

Lasīt vairāk

Dalīties ar šo ziņu