Tuvojas 7. JVLMA Mūsdienu mūzikas festivāls deciBels

No 4. līdz 8. oktobrim Rīgā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā /JVLMA/ un Rīgas mākslas telpā jau septīto reizi norisināsies JVLMA Mūsdienu mūzikas festivāls “deciBels”.

Festivālu 4. oktobrī plkst. 17:00 JVLMA Ērģeļu zālē atklās Mūzikas vidusskolu Otrā laikmetīgās kamermūzikas interpretu konkursa “Skat(!)Logs” laureātu koncerts.

Festivāla uzmanības centrā būs viesi no Beļgijas – laikmetīgās mūzikas ansamblis “Fractales” un komponists Žils Gobērs (Gilles Gobert). Ansamblis “Fractales” no Briseles ir viens no jaunās paaudzes radošākajiem un aktīvākajiem laikmetīgās mūzikas dzīves dalībniekiem, viņu viesošanās festivālā ir paredzēta ne tikai kā koncerts, bet arī meistarklase izpildītājiem un jaunajiem komponistiem. 

Latviešu izpildītājmākslu festivālā reprezentēs Trio Metamorfoze un saksofonists Aigars Raumanis. Šo mūziķu koncertā sagaidāmi seši jaunākās paaudzes latviešu komponistu skaņdarbu pirmatskaņojumi. 

Visbeidzot, nemainīga vērtība “deciBela” festivālā ir etnodžeza koncerts, kura 6. izlaidumu dzirdēsim festivāla noslēgumā 8. oktobrī. 

Festivāla ietvaros paredzēta arī izvērsta meistarklašu programma. Bez jau minētās “Fractales” meistarklašu programmas, 6. un 7. oktobrī Žils Gobērs dalīsies savā pieredzē lietot datoru kā mūzikas instrumentu. Savukārt sadarbībā ar festivālu “Skaņu mežs” 8. un 9. oktobrī paredzētas lekcijas ievērojamiem eksperimentālās mūzikas māksliniekiem – Elvinam Karenam (Alvin Curran), Ādamam Metlokam (Adam Metlock) un “Jack Quartet”.

Biļetes un ieejas kartes TIKAI iepriekšpārdošanā www.bilesuparadize.lv. Ieeja ar derīgu Covid-19 sertifikātu (kas apstiprina faktu par vakcināciju vai pārslimošanu) un personu apliecinošu dokumentu. Lūdzam ierasties savlaicīgi! Sākoties koncertam, ieeja zālē tiks liegta.


Festivāls notiek, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes Izglītības, Kultūras un sporta departamenta, programmas “Erasmus+”, Rīgas pašvaldību iestāžu apvienības un Rīgas mākslas telpas, Kultūras un patstāvīgas domas interneta žurnāla “Satori”, biedrības “Skaņu mežs” un aģentūras "Wallonie-Bruxelles International" atbalstam. 

Dalīties ar šo ziņu