Eiropas Zinātnieku nakts 2021 JVLMA

tiešsaistē

Ar mērķi sniegt iespēju iepazīties ar zinātnes sasniegumiem un zinātnieku darbu, 30. aprīlī attālināti norisināsies Eiropas Zinātnieku nakts, šogad virtuāli viesojoties zinātniskajos institūtos, augstskolās un citās iestādēs no visas Latvijas, tostarp arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Šī gada pasākuma tēma ir “Zinātnes sasniegumi nākotnei” un šogad to organizē Latvijas Universitāte. Pateicoties attālinātajam norises formātam vietnē www.zinatniekunakts2021.lv, notikums būs pieejams interesentiem jebkurā vietā Latvijā un pasaulē. Īpaši šim pasākumam sagatavotajā platformā tā norises dienā vienlaikus darbosies teju 20 tiešraižu kanāli, katrā no tiem piedāvājot kāda pasākuma partnera sagatavotu saturu piecu stundu garumā.

JVLMA savā programmā piedāvās lekcijas un diskusijas par cilvēka balss redzamajiem un neredzamajiem procesiem, tradicionālās mūzikas ainavu Latvijā agrajos jaunajos laikos, kā arī aicinās ielūkoties sistemātiskās muzikoloģijas laboratorijā, lai uzzinātu par smadzeņu reakcijām muzicēšanas laikā. Tās vērot procesā būs iespējams koncerta tiešraidē no JVLMA Lielās zāles, kur, muzikologa vadīti, mūzikas skaņām pievienosies arī pianista smadzeņu viļņi.

JVLMA programma:

18:00 Zane Šmite - lekcija "Balss dzīlēs jeb balss veidošanās process mūsos"

19:10 Mārtiņš Boiko - lekcija "Tradicionālās mūzikas ainava un tās veidošanās Latvijā agrajos jaunajos laikos"

20:15 Džekins Pusons /Jachin Pousson/ - Sistemātiskās muzikoloģijas labratorija

21:30 Koncerts "Would you MIND playing that?" - piedalās Hailongs Žangs /Hailong Zhang, klavieres; JVLMA asoc.prof. T. Ostrovska, pieaic.doc. A. Suhanovas klase/ un Džekins Pusons /EEG, smadzeņu viļņu vizualizācija/


Latvijā Eiropas Zinātnieku nakti šogad organizē Latvijas Universitāte (LU) sadarbībā ar vadošajām Latvijas augstskolām un zinātniskajiem institūtiem. Eiropas Zinātnieku nakts pasākumu īstenošanu tiek finansēta ERAF projekta 1.1.1.5. Atbalsts starptautiskās sadarbības projektiem pētniecībā un inovācijās Nr. 1.1.1.5/20/A/002  ietvaros.

JVLMA dalība Eiropas zinātnieku naktī Latvijā 2020 tiek realizēta Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas starptautiskās sadarbības projektu attīstība pētniecībā un inovācijās nr. 1.1.1.5/18/I/001 ietvaros.

Lasīt vairāk

Dalīties ar šo pasākumu