Tiešsaistes lekcija "Kora skaņa". Aira Birziņa

25. martā plkst. 13.00 Zoom platformā būs skatāma tiešsaistes cikla “Ar tēju lasītavā” 2. sezonas 6. lekcija “Kora skaņa”. 

Par ko būs lekcija?

Kas ir pamats katra kora skaņai – diriģenta skaņas ideāli, profesionalitāte darbā pie ansambļa, skaņojuma un vokālās kultūras. Dziedātāju sastāvs – vairāki nozīmīgi kvantitatīvie un kvalitatīvie aspekti, kas veido konkrētam korim raksturīgo tembrālo skanējumu. "Lekcijā dalīšos ar pieredzi, kā top Rīgas Doma meiteņu kora "Tiara" īpašā skaņa, ko augstu vērtē un apbrīno profesionāļi ne tikai Latvijā, bet jo īpaši ārvalstīs. Tiks apskatīti vairāki koncertu un ierakstu piemēri, kā mainās kora dziedāšanas paņēmieni, vokāls un līdz ar to priekšnesuma kopiespaids atkarībā no repertuāra stilistikas," par gaidāmo lekciju stāsta diriģente, JVLMA Kora diriģēšanas katedras profesore Aira Birziņa.

Aira Birziņa ir diriģente Rīgas Doma meiteņu korī “Tiara”, VEF Kultūras pils sieviešu korī “Dzintars” un Ogres kultūras centra sieviešu korī “Rasa”. Birziņa ir Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģente (XXIII, XXIV, XXV, XXVI), Ogres apriņķa un Rīgas sieviešu koru grupas virsdiriģente, Latvijas koru nozares padomes eksperte. Regulāri vada meistarklases un kursus, uzstājas lekcijās, semināros un konferencēs, piedalās dažādu konkursu žūrijas darbā Latvijā un ārvalstīs. 
Aira Birziņa apbalvota ar Latvijas Republikas Ministru kabineta Atzinības rakstu (2018), Triju Zvaigžņu ordeni (2015), Ogres novada kultūras centra gada balvu “Zelta liepa 2018”, Ogres novada Kultūras centra Gada balvu kultūrā 2017, Rīgas Domes gada balvu kultūrā „Baltais zvirbulis” (2015), LR Kultūras ministrijas prēmiju tautas mākslā (1999).
pārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģente.

Lekcijas garums – 40 minūtes, lekcija cena – 9 EUR. 

Pieteikšanās – līdz 21. martam, aizpildot anketu ŠEIT

Reģistrētajiem lekcijas klausītājiem tiks nosūtīta Zoom saite uz tiešsaistes lekciju, kuras noslēgumā būs iespējams saņemt izziņu par lekcijas noklausīšanos, kā arī saiti uz lekcijas ierakstu, kas būs aktīva vienu mēnesi. 

Informācija par lekcijas saturu sekos.

Dalīties ar šo pasākumu