Tiešsaistes lekcija "Ritmika Latvijā un pasaulē vakar, šodien un rīt"

platforma "Zoom"

JVLMA Tālākizglītības nodaļa sadarbībā ar JVLMA Bibliotēku organizē Interešu izglītības tiešsaistes lekciju ciklu "Ar tēju lasītavā". Lekcijas notiek vienu reizi mēnesī – katra mēneša pēdējā piektdienā.

30. aprīlī plkst. 13.00 platformā "Zoom" aicinām jau uz astoto tiešsaistes cikla lekciju "Ritmika Latvijā un pasaulē vakar, šodien un rīt" JVLMA docentes Gintas Pētersones sniegumā.

Lekcijā tiks sniegts ieskats ritmikas mācības izveidošanās vēsturē un izplatībā, akcentējot tās attīstību un aktualizāciju šobrīd pasaulē un Latvijā gan vispārējā, gan mūzikas, mākslas, dejas un kustību pedagoģijā, kā arī veselības profilaksē. 

"Ritmika kā mācību priekšmets, kā specifiska mūzikas un kustību apguves metodoloģija izveidojās jau 20.gs. sākumā, kad šveiciešu pedagogs Emīls Žaks-Dalkrozs uzsāka eksperimentēt ar mūzikas ritmu, pārnesot to kustību ritmā.

Tā bija revolūcija mūzikas pedagoģijā un jaunu dejas stilu izveidē, kā arī jauns skatījums uz kustību kopumā.

Šajā plašajā ritmikas mācības ideju izplatībā var teikt, ka ritmika tāpat kā liela upe palu laikā izgāja no krastiem, radīdama jaunas upes un to atteces. Balstoties savā lielajā ritmikas pedagoga darba pieredzē, labprāt dalīšos ar jums par ritmikai specifiskiem jautājumiem, ilustrējot tos arī ar praktiskiem piemēriem," stāsta lekcijas vadītāja Ginta Pētersone.

Pieteikšanās tiešsaistes lekcijai līdz 26. aprīlim, aizpildot PIETEIKUMA ANKETU.

Reģistrētajiem lekcijas klausītājiem tiks nosūtīta "Zoom" saite uz tiešsaistes lekciju, kuras noslēgumā būs iespējams saņemt izziņu par lekcijas noklausīšanos.

Vienas lekcijas maksa - 9,00 EUR. Katram klausītājam tiks sagatavots un nosūtīts rēķins uz pieteikuma anketā norādīto e-pastu.

Lekcijas garums - 40 minūtes.

Uz tikšanos tiešsaistes lekcijā!


Kontaktinformācija:
Inese Gūte - 66102125

Dalīties ar šo pasākumu