2018./19. akadēmiskais gads

Šajā akadēmiskajā gadā Vox Musicae virtuālo redakciju veidojam mēs:

Anna Marta Burve

“No piecu gadu vecuma mācījos Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, papildinoties gan flautas spēlē pamatskolā, gan asinot prātu mūzikas teorijas nodaļā vidusskolā. Iestājoties akadēmijas muzikoloģijas katedrā, ne tikai turpinu padziļināt zināšanas mūzikas teorijā un vēsturē, bet arī no sirds esmu sākusi mīlēt klavierspēli. Pie klavierēm pavadu (gandrīz) katru brīvu brīdi. Šķiet, ka pedagoģija, pasākumu organizēšana un darbs radio ir mana sūtība. Katrā ziņā tās ir lietas, kas mani ļoti interesē, ar tām arī vēlētos saistīt savu nākotni. Tāpēc šo gadu laikā akdēmijā ceru alkatīgi sagrābt visu iespējamo informāciju, pieredzi un praksi. Esmu laikmetīgās mūzikas fanāte. Ārpus akadēmijas ļoti patīk lasīt dzeju un psiholoģijas teoriju, nodarboties ar datorgrafikas dizainu, komponēt, kā arī daudz klausīties rokmūziku.”

Laura Švānberga

“Raibs un aizraujošs ceļš noiets līdz Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijai, kas izskaidro manu ārkārtīgi lielo vēlmi izpētīt un atklāt ne tikai mūzikas pasauli, bet arī dabas noslēpumus, spēlēt ne tikai mūzikas instrumentus, bet arī basketbolu, darīt darbus un dzīvot ar degsmi. Šo publicistikas praksi uztveru kā vēl vienu izaicinājumu sev!”

Ilze Cepurniece

"Dažādu dzīves pavērsienu dēļ pēc 14 pavadītiem gadiem pie klavierēm – mūzikas skolā un vidusskolā – nonācu JVLMA etnomuzikoloģijas nodaļā. Nekad nebiju dziedājusi folkloras kopās un spēlējusi tradicionālos instrumentus, ko uzskatīju par savu “vājo punktu,” taču jau pavisam drīz, iepazīstot etnomuzikoloģijas patieso būtību, par šīm bažām varēju tikai pasmaidīt. Man patīk būt pētniecības procesā, meklēt, atrast, izskaidrot, salikt lietas “pa plauktiņiem,” būt kopā ar cilvēkiem – tradīciju nesējiem, mācīties no tiem. Esmu neiecietīga pret paviršībām un virspusējību. Pati augu Latgales katoļu vidē, kur no dziedātājām esmu iemācījusies plašu garīgo dziesmu repertuāru, ar ko saistīts arī mans bakalaura darba temats. Ļoti ceru, ka pēc daudziem gadiem varēšu teikt, ka esmu pielikusi kaut nelielu devumu Latgales katoļu tradicionālo dziesmu pētniecības gaitā, jo šobrīd tā ir viena no nedaudzajām tradīcijām, kas patiešām ir dzīva mūsdienās."

Rasa Roze

“Jau kopš bērnības esmu bijusi saistīta ar mūziku visdažādākajos veidos - dziedot korī, dejojot deju kolektīvā, darbojoties folkloras kopā. Mūsu ģimenē mūzika nekad nav bijusi tikai mūzika - tā ietver sevī savstarpēji saistītu un nedalāmu milzīgu darbības lauku - tautastērpu izgatavošanu, dziedāšanu, dejošanu, latviešu tradicionālo svētku svinēšanu ar visām darbībām, ko tie sevī iekļauj - sākot no gatavošanās līdz svinēšanai, latviešu seno amatu prasmju apgūšana, svētku, festivālu, nometņu un meistarklašu rīkošana citiem. Mans tētis ir arī mūzikas instrumentu meistars. Gluži nejaušā kārtā esmu nokļuvusi Mūzikas akadēmijā. Tā kā visu dzīvi esmu bijusi saistīta ar tradicionālo mūziku, tad interesanti palūkoties uz to visu no cita - zinātniska viedokļa, kas arī ir mans galvenais izpētes objekts - tradicionālās mūzikas prakses mūsdienās, to nozīme, loma un konteksts sabiedrībā.”

Recenzijas

Vox Musicae studējošo recenzijas par dažādiem notikumiem mūzikas dzīvē 2018./2019. akadēmiskajā gadā: AAArecenzija par koncertu Viaggio dell'anima 2019. gada 4. jūnijā Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā;

 • recenzija par koncertu Artis sakso'fon Sīmanis VEF Kultūras pils kamerzālē 2019. gada 21. maijā;
 • pārdomu recenzija par LNOB baleta viencēlienu iestudējuma Hamlets. (Ne)stāsti man pasakas sarunām pirms pirmizrādes;
 • recenzija par teātra trupas Kvadrifons izrādi Zvēri ir nemierīgi (pirmizrāde 2019. gada 21. februārī);
 • recenzija Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertam Rīgas Lielajā Ģildē 2019. gada 9. februārī;
 • recenzija albumam Folk & great Tunes from Latvia (CPL Music, 2018);
 • recenzija par koncertu Kamēr vien gliemeži skrien... mūzikas namā Daile 2018. gada 19. oktobrī;
 • recenzija par Sinfonietta Rīga un Metjū Bārlija koncertu VEF Kultūras pilī 2018. gada 25. oktobrī;
 • recenzija par JVLMA sezonas atklāšanas koncertu 2018. gada 28. septembrī;
 • recenzija par Rihards Lībietis Orchestra albuma prezentācijas koncerts Rīgā, Tallinas Pagalmā 2018. gada 22. septembrī.

Recenzijas lasāmas šeit.

Vox Musicae studējošo recenzijas par dažādiem notikumiem mūzikas dzīvē 2021./2022. akadēmiskajā gadā:

 • recenzija par festivāla Jaunās mūzikas dienu 2022 ietvaros 2022. gada 27. aprīlī Rīgas Reformātu baznīcā izskanējušo koncertu Pulsācija;
 • recenzija par 2022. gada 22. aprīlī koncertzālē Cēsis izskanējušo koncertu Reinis Zariņš un Kijivas solisti. PAVASARA PULSS festivāla Jaunās mūzikas dienu ietvaros;
 • recenzija par 2022. gada 30. aprīlī Rīgas Latviešu biedrības namā izskanējušo koncertu Sirds frekvence festivāla Jaunās mūzikas dienu ietvaros. 

Recenzijas lasāmas šeit

Intervijas

Vox Musicae studējošo veiktās intervijas 2018./2019. akadēmiskajā gadā:

 • Lauras Švānbergas intervija ar kora Kamēr māksliniecisko vadītāju Aivi Greteru;
 • Annas Marta Burves saruna ar flautistu Tommāzo Pratolu.

Intervijas lasāmas šeit.

Analītiski raksti

Vox Musicae studējošo veidoti analītiskie raksti 2018./2019. akadēmiskajā gadā:

 • žurnāla Mūzikas Saule organizēta saruna par mūziku padomju laikos;

 • par klasiskās mūzikas klausīšanās iespēju problēmām straumēšanas servisu tīmeklī;

 • par tradicionālās mūzikas recepcijas aspektiem mūsdienu sabiedrībā;

 • par teicējas Annas Vaivodes biogrāfiskā portretējuma jautājumiem.

Analītiskie raksti lasāmi šeit.

Kontakti