JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Arhīvs

JVLMA rektors profesors Guntars Prānis Leipcigā sveic mūsu Goda profesoru Andri Nelsonu

JVLMA rektors profesors Guntars Prānis Leipcigā...


Lasīt vairāk

Noskaidrots Yamaha stipendijas ieguvējs

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē 21. februārī notikušajā konkursā noskaidrots šī gada Yamaha stipendijas ieguvējs. Par 1000 eiro lielo Yamaha stipendiju šogad cīnījās JVLMA klarnetes spēles specializācijas studenti. Astoņu jauno klarnetistu konkurencē uzvarēja lektora Mārtiņa Circeņa klases 8. semestra students Ritvars Briljonoks.


Lasīt vairāk

Klasiskās improvizācijas viesprofesora Džona Mortensena meistarklases un koncerti JVLMA

2018. gada martā un aprīlī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju viesprofesora statusā apmeklēs klasiskās improvizācijas profesors Džons Mortensens (klavieres, ASV). Vizītes ietvaros norisināsies klasiskās improvizācijas meistarklases un koncerti gan JVLMA, gan arī Lietuvas un Igaunijas Mūzikas akadēmijās. Uz visām profesora meistarklasēm un koncertiem laipni aicināts jebkurš interesents!

Džons Mortensens ir starptautiski atzīts klasiskās klavierspēles improvizācijas skolas speciālists, kurš regulāri sniedz meistarklases dažādās pasaules valstīs. 2018. gadā nāks klajā viņa grāmata “Pianista ceļvedis klasiskajā improvizācijā”, kurā aprakstīta moderna pieeja klasiskās improvizācijas apguvei. Džons Mortensens ieguvis profesionālā bakalaura grādu mūzikā Mičiganas Universitātē, profesionālā maģistra un arī profesionālā doktora grādus klavierspēlē Merilendas Universitātē. Viņš ir Steinway & Sons mākslinieks un Fulbraita stipendiāts.


Lasīt vairāk

JVLMA un PIKC “Nacionālā mākslu vidusskolas” Rīgas Doma kora skolas apvienotā Big Band izveide

JVLMA un PIKC “Nacionālā mākslu vidusskolas” Rīgas Doma kora skola noslēgusi sadarbības līgumu par studējošo un audzēkņu kolektīvās muzicēšanas praksi kopīgi...


Lasīt vairāk

JVLMA ZPC uzsākts darbs pie Latvijas mūzikas vēstures fundamentāla pētījuma

Šī gada 6. februārī JVLMA Zinātniskās pētniecības centrā pulcējās mūzikas zinātnieku darba grupa, lai kolektīvi diskutētu par Latvijas mūzikas vēstures pētījuma koncepciju, struktūru un idejiskajām vadlīnijām. Latvijas mūzikas vēstures pētījuma projekta zinātniskā vadītāja ir ZPC pētniece, profesore, Dr.art. Lolita Fūrmane un no 2018. gada februāra tiek uzsākts darbs pie šī monumentālā pētījuma I sējuma “Mūzika Latvijas teritorijā no viduslaikiem līdz jaunlatviešu kustības sākumam (XV gs. – XIX gs. vidus)”, kurā būs iesaistīti atbilstošu nozaru speciālisti un eksperti. Kopumā akadēmiskajā sērijā plānoti 5 sējumi un pētījuma materiāls kļūs pieejams arī digitālajā platformā. 6. februāra apspriedē lemts par pētījuma izstrādes kārtību, termiņiem un finanšu avotu piesaisti.  Paredzēts, ka darbs pie Latvijas mūzikas vēstures I sējuma būs pabeigts 2021. gadā


Lasīt vairāk

JVLMA Zinātniskās pētniecības centra akadēmiskā personāla vēlēšanu rezultāti 2018. gada 6. februārī

Pētnieka amatā (0,1 slodze) pētījumu veikšanai Mākslas zinātnes nozarē Muzikoloģijas apakšnozarē - starptautisku pētījumu projektu īstenošanai...


Lasīt vairāk

Jau no nākamā gada Latvijā varēs iegūt profesionālo doktora grādu mākslās

Saeima ceturtdien, 1. februārī galīgajā lasījumā atbalstīja Kultūras ministrijas (KM) sagatavotos grozījumus Augstskolu likumā, kas paredz ieviest profesionālo doktora grādu mākslās. Līdz ar šo lēmumu profesionālajā izglītībā būs pieejams arī trešais studiju līmenis – profesionālā doktora grāda ieguve. Studējošo uzņemšanu plānots sākt jau no 2019. / 2020. mācību gada.


Lasīt vairāk

Virtuozais Šveices džeza trio VEIN sniegs meistarklasi JVLMA

Michael Arbenz  /klavieres/, Thomas Lähns /bass/,  Florian Arbenz /sitaminstrumenti/

30. janvārī plkst. 16.00 – 18.00 JVLMA 328. auditorijā

Bāzelē izveidotais trio Vein savu pirmo albumu izdevis 2006. gadā un kopš tā laika iemantojis apskaužamu reputāciju klausītāju vidū, gan pateicoties trio stilistiskajai daudzveidībai, gan tehniskajam izpildījumam, visizsmalcinātākajā veidā apvienojot Eiropas klasiskās mūzikas sarežģītību ar džeza improvizācijas vitalitāti un enerģiju. “Viens no Eiropas aizraujošākajiem ansambļiem,” – tā šo trio raksturo The Guardian ietekmīgais džeza apskatnieks Džons Fordhems. Visi trīs mūziķi ieguvuši klasisku izglītību un vadošo lomu trio uzņemas visi, tā panākot mainīgu, kosmopolītisku skanējumu.


Lasīt vairāk

Klaviermūzikas koncerts "Dievišķais un pasaulīgais"

   Pirmdien, 5. februārī plkst. 18.00 JVLMA Lielajā zālē aicinām visus mūzikas interesentus uz profesora Jura Kalnciema un viņa klavieru klases studentu koncertu "Dievišķais...


Lasīt vairāk

Apvienotais Baltijas Mūzikas akadēmiju simfoniskais orķestris starptautiskas koncertturnejas ietvaros sniegs koncertus Cēsīs un Rēzeknē

10. februārī Vidzemes koncertzālē Cēsis un 11. februārī Latgales vēstniecībā GORS, atzīmējot Baltijas valstu simtgades, muzicēs Baltijas Mūzikas akadēmiju simfoniskais orķestris (Baltic Academies’ Orchestra jeb BAO). Projekts aizsākās 2017. gada pavasarī un turpināsies līdz 2019. gadam, ietverot ne vien Latviju, Lietuvu un Igauniju, bet arī Poliju, Vāciju, Somiju un Krieviju.

Baltijas Akadēmiju orķestrī (BAO) apvienojušies talantīgākie jaunie mūziķi no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas un Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas, kā arī citām Eiropas valstīm. Orķestra māksliniecisko vadību uzņēmies pasaulslavenais un jauno mūziķu vidū populārais igauņu diriģents Kristians Jervi (Kristjan Järvi) sadarbībā ar kolēģiem no kaimiņvalstīm - Gunti Kuzmu no Latvijas un Modestu Barkauski (Modestas Barkauskas) no Lietuvas. 


Lasīt vairāk

Klašu izmantošanas laiki no 2018. gada 29. janvāra līdz 21.jūnijam

No 2018.gada 29.janvāra līdz 21.jūnijam noteikti šādi klašu izmantošanas laiki Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā:

-          darba dienās - no plkst. 07:30 līdz plkst. 22:00;

-          sestdienās     - no plkst. 08:30 līdz plkst. 19:00;

-          svētdienās    - no plkst. 10:00 līdz plkst. 16:00.

Nepieciešamības gadījumā ir iespējams izmantot klases ārpus noteiktajiem laikiem, piesakot elektroniski atļaujas JVLMA mājas lapas sadaļā “Dokumenti” apakšsadaļā “Saimniecības daļā”.


Lasīt vairāk

Kabuki dejas izrāde Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē

Japānas vēstniecība aicina apmeklēt Kabuki dejas izrādi, kurā uzstāsies kabuki dejas izpildītājs Takamasa Fudžima, kurš aktīvi darbojas gan Japānā, gan ārpus tās.
Izrāde notiks...


Lasīt vairāk

JVLMA apsveikums Ziemassvētkos un Jaunajā gadā!


Lasīt vairāk

JVLMA Džeza mūzikas studenti katedras vadītāja Indriķa Veitnera vadībā piedalījušies projektā LAT-EST Vīlandē

No 6. līdz 8. decembrim JVLMA Džeza katedras studenti viesojās Igaunijas pilsētā Vīlandē, lai piedalītos programmas NordPlus intensīvajā projektā sadarbībā ar Vīlandes Kultūras akadēmijas Mūzikas nodaļu.

LAT-EST ir ilglaicīgs sadarbības projekts, kura ietvaros reizi gadā studentu grupa uz vairākām dienām dodas uz vienu no augstskolām, veido studentu kombo un pieredzējušu pedagogu vadībā gatavo daudzveidīgu koncertprogrammu.


Lasīt vairāk

Mūsējie ir visur! Agnese Egliņa Āfrikā

Pianiste, Instrumenta spēles skolotāju katedras docente Agnese Egliņa 2017. gadā vairākkārt apmeklēja Dienvidāfrikas Republiku un Zambiju, sniedzot koncertus un meistarklases.

Lasīt vairāk

Konkurss YAMAHA stipendija 2018 – klarnetes spēles studentiem

Jau 24. reizi, pateicoties sadarbībai ar japāņu mūzikas instrumentu ražotāju – kompāniju Yamaha, Mūzikas akadēmijai ir iespēja atbalstīt vienu studentu, piešķirot...


Lasīt vairāk

Side by Side ar Amsterdamas Royal Concertgebouw orķestri

Amsterdamas Royal Concertgebouw orķestris šajā koncertsezonā uzsāka projektu RCO meets Europe, kura mērķis ir nodot savu muzikālo mantojumu jaunākajai paaudzei. ...


Lasīt vairāk

JVLMA simfoniskais orķestris atgriezies no festivāla INTERMEZZO Viļņā

Svētdien, 29. oktobrī, festivāla INTERMEZZO ietvaros, JVLMA simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā sniedza koncertu Viļņā. Festivāls ir vērienīgs starptautisks klasiskās...


Lasīt vairāk