JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Arhīvs

Profesora Džona Mortensena un JVLMA klasiskās improvizācijas studentu koncerts

2018. gada 26. aprīlī plkst. 18.00 JVLMA LMT kamerzālē noritēs klasiskās improvizācijas profesora Džona Mortensena (klavieres, ASV) intensīvā kursa noslēguma pasākums, kurā muzicēs pats profesors, kā arī JVLMA studējošie – intensīvā klasiskās improvizācijas kursa dalībnieki.

Profesors Džons Mortensens ir viens no vadošajiem speciālistiem klasiskās improvizācijas jomā. Viņš regulāri ar koncertiem un meistarklasēm viesojas ASV un Eiropas koledžās un universitātēs, sniedzot arī apjomīgus improvizāciju koncertus 18. un 19. gadsimta mūzikas stilos. Drīzumā "Oxford University Press" laidīs klajā viņa grāmatu par klasisko improvizāciju.

Koncertā profesors un studenti uz vietas improvizēs 18. gadsimta stilos, veidojot tādas formas kā tokātu, čakonu, franču uvertīru un fūgu. Visa koncertā dzirdamā mūzika tiks radīta uz vietas, klausītāju priekšā un neviens no skaņdarbiem nebūs iepriekš sagatavots.


Lasīt vairāk

JVLMA simfoniskā orķestra sezonas noslēguma koncerti Limbažos un Rīgā

Aprīļa beigās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ simfoniskais orķestris, noslēdzot savu koncertsezonu, viesdiriģenta Pjotra Vandilovska /Baltkrievija/ vadībā piedāvā publikai slāviska kolorīta klasiskās mūzikas šedevrus: baltkrievu komponista Viktora Voitika tautisku motīvu caurausto simfonisko svītu - Забавы /Izpriecas/, poļu komponista un vijolnieka Henrika Veņavska Otro koncertu vijolei un orķestrim re minorā op. 22 un čehu komponista Antonīna Dvoržāka Astoto simfoniju Sol mažorā op. 88. Turpinot tradīciju, arī šoreiz orķestris sniegs koncertu ne tikai savās mājās  Rīgā 28. aprīlī, bet, pateicoties VKKF atbalstam, dosies nelielā koncertturnejā uz Vidzemes pusi, lai  27. aprīlī koncertētu Limbažu Kultūras namā.

Orķestra sezonas noslēdzošā koncerta diriģents Pjotrs Vandilovskis ir viens no baltkrievu ievērojamākajiem diriģentiem, kā arī Baltkrievijas Valsts Mūzikas akadēmijas mācībspēks. Karjeru sācis Baltkrievijas Lielajā operas un baleta teātrī ar Nikolaja Rimska-Korsakova operas “Cara līgava” iestudējumu. Strādājis ar Baltkrievijas Valsts Akadēmisko Simfonisko orķestri, bijis Sarajevas Filharmoniskā orķestra galvenais diriģents. Kopš 1997. gada Vandilovskis ir Baltkrievijas Valsts Mūzikas akadēmijas Diriģēšanas katedras vadītājs un augstskolas simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs. Kopš 2003. gada maestro ir Baltkrievijas Republikas Valsts kamerorķestra mākslinieciskais vadītājs


Lasīt vairāk

Senāta informācija

Senāta informāciju par izsludinātajām vēlēšanām uz vakantajiem amatiem skatīt šeit.


Lasīt vairāk

Olga Aleksejeva iegūst Rojal Dance Grand Prix konkursā Itālijā

JVLMA profesionālās bakalaura studiju programmas Deju un ritmikas skolotājs 3.kursa studente Olga Aleksejeva no 12. līdz 15. aprīlim piedalījās starptautiskajā konkursā ROYAL...


Lasīt vairāk

Profesora Džona Mortensena klasiskās improvizācijas diena JVLMA. Tiešraide no 12:00!


Lasīt vairāk

Aigars Raumanis iegūst GRAND PRIX “European Saxophone Forum 2018”

Sveicam saksofonistu Aigaru Raumani un viņa pedagogu prof. Arti Sīmani ar uzvaru konkursā Eiropas Saksofonistu foruma 2018 ietvaros.

No 13. līdz 15. aprīlim Vroclavā, Polijā norisinajās Eiropas Saksofonu Forums 2018, kurā piedalījās gan jaunie saksofonisti, gan pasaulē atzīti profesionāļi no Francijas, Austrijas, Nīderlanades, Beļģijas, Somijas, Krievijas, Baltkrievijas, Somijas, Norvēģijas, Slovākijas, Polijas, Latvijas, Lietuvas un Izraēlas. Foruma ietvaros norisinājās konkurss jaunajiem mūziķiem, bija iespējams apmeklēt meistarklases, lekcijas, improvizācijas un bigbenda nodarbības, saksofona vēstures un spēles tehniku prezentācijas


Lasīt vairāk

Starpdisciplinārā zinātniskā konference "Muzikoloģija+" un tās unikālais noslēgums

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ Zinātniskās pētniecības centrs un Muzikoloģijas katedra 2018. gada 20. un 21. aprīlī rīko starpdisciplināro zinātnisko konferenci "Muzikoloģija+ 2018" JVLMA  Ērģeļu zālē (Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 1). Konferences laikā tiks prezentētas aktualitātes sistemātiskajā un vēsturiskajā muzikoloģijā, ietverot gan referātus un radošo darbnīcu, gan pirmo reizi arī sarunu un paneļdiskusijas formātus.


Lasīt vairāk

JVLMA aicina mūzikas, mākslas un dejas pedagogus pieteikties dalībai ES struktūrfondu finansētā tālākizglītības programmā

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) aicina pretendentus ar profesionālo augstāko izglītību mūzikas/dejas vai mākslas nozarē un atbilstošu profesionālo kvalifikāciju, kā arī ar profesionālo vidējo izglītību mūzikas/dejas vai mākslas nozarē un attiecīgu profesionālo kvalifikāciju, un pretendentus ar līdztekus pamatizglītībai un vispārējai vidējai izglītībai apgūtu profesionālās ievirzes mūzikas/dejas vai mākslas izglītības programmu līdz 18. aprīlim pieteikties IZM saskaņotā 72 stundu pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides B programmā pedagoģijā „ Pedagoģiskās darbības pamati mūzikas, dejas un mākslas nozarēs”

Eiropas Savienības struktūrfondu darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 8.5.3. specifiskā atbalsta mērķa "Nodrošināt profesionālās izglītības iestāžu efektīvu pārvaldību un iesaistītā personāla profesionālās kompetences pilnveidi NR. 8.5.3.0/16/I/00" ietvaros Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas tālākizglītības programmu mērķi ir sniegt iespējas mūzikas/mākslas vai horeogrāfijas nozares augstāko izglītību un profesionālo kvalifikāciju ieguvušiem speciālistiem iegūt tiesības veikt pedagoģisko darbu profesionālajās izglītības iestādēs, sekmēt augstas raudzes radošo speciālistu iesaisti izglītojošās darbības vidē, kā arī, sekmējot personu iepriekšējā izglītībā ieguldīto valsts budžeta līdzekļu mērķtiecīgu izmantošanu, sniegt iespējas mūzikas, mākslas un horeogrāfijas vidusskolu absolventiem iegūt tiesības atbilstoši iepriekšējā izglītībā iegūtajai kvalifikācijai mācīt profesionālās ievirzes izglītības mūzikas vai dejas, vai mākslas izglītības programmu mācību priekšmetus, nodrošinot pedagoģiskā sastāva atjaunošanu un atlasi profesionālās ievirzes kultūrizglītības iestādēs.


Lasīt vairāk

UZMANĪBU - prof.bak.studiju programmu 4.semestra studenti!

Lai mērķtiecīgi izvēlētos un kvalitatīvi apgūtu C daļas (brīvā izvēle) un studiju programmas Vispārējās izglītības mūzikas skolotājs arī B daļas (ierobežotā izvēle) studiju kursus, lūdzam 4.semestra studentus līdz š.g. 7.maijam ieskaitot, iesniegt atbilstoši noformētus IESNIEGUMUS Studiju programmu direkcijā (101.telpa).

Iesniegumu veidlapas atrodas JVLMA bibliotēkas grāmatu nodaļā un JVLMA mājas lapā: www.jvlma.lv (Dokumenti → Veidlapas → C daļas pieteikuma veidlapas). Šī iesnieguma neiesniegšanas gadījumā C daļas (brīvās izvēles) un B daļas (ierobežotās izvēles) studiju kursus nozīmēs akadēmiskā darba prorektors pēc saviem ieskatiem.


Lasīt vairāk

Uzmanību - studējošie!

4. un 6.semestra studentiem, kuri studē profesionālā bakalaura studiju programmā/ apakšprogrammā: Instrumentālā mūzika (izņemot apakšprogrammu Džeza mūzika), Kora diriģēšana, Simfoniskā orķestra diriģēšana, Pūtēju orķestra diriģēšana, Vokālā mūzika (izņemot apakšprogrammu Džeza vokāls), Vispārējās izglītības mūzikas skolotājs, Profesionālo mūzikas priekšmetu skolotājs, Mūzikas vēsture, teorija un žurnālistika, Etnomuzikoloģija, Kompozīcija!

Pilnvērtīgai un kvalitatīvai studiju kursa Mūzikas vēsture un teorija apguvei, tiek piedāvāta tematisko daļu izvēle 5., 6. semestrim un 7., 8. semestrim. Katrā semestrī (5., 6. un 7., 8.) tiek piedāvāti tematiskās daļas izvēles kursi, no kuriem studējošajam jāizvēlas viens no desmit vai astoņiem piedāvātajiem katrā semestrī. 6.semestra studenti nedrīkst izvēlēties iepriekšējā studiju gadā jau apgūtu semestra kursu!


Lasīt vairāk

MĒNESNĪCAS AINAVAS. Jura Kalnciema klaviervakars

Pirmdien, 9. aprīlī plkst. 18.00 Mūzikas akadēmijas LMT kamerzālē notiks pianista, JVLMA Klavieru  katedras vadītāja profesora Jura Kalnciema solokoncerts. Šī vakara programmai pianists izvēlējies dažādu pasaules valstu komponistu skaņdarbus, kuri komponēti pavisam nesen. Krāsainās un niansēti dažādās miniatūras apvienotas zem koncerta nosaukuma "MĒNESNĪCAS AINAVAS". Kā atceramies, Jura Kalnciema soloprogrammas vienmēr bijušas tematiski interesantas, tai skaitā,  G. Gurdzijeva Himnas – lūgšanas, G. Pelēča Prelūdijas un svītas, A. Šnitkes un S. Gubaiduļinas klavierkoncerti, kā arī koncertprogramma “Veltījums maniem skolotājiem”. Arī klaviervakarā "Mēnesnīcas ainavas" izskanēs daudzi pirmatskaņojumi Latvijā.


Lasīt vairāk

Slepenās laulības ar Georgiju Čičinadzi

   Trešdien, 11. aprīlī plkst. 18.00 Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē operstudija Figaro aicina skatītājus uz Domeniko Čimarozas komiskās operas “Slepenās...


Lasīt vairāk

JVLMA norisināsies VIII Starptautiskais Rīgas Brass simpozijs

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā no 9. līdz 14. aprīlim norisināsies vērienīgs starptautisks projekts – VIII Starptautiskais Rīgas Brass simpozijs.

Projekta ietvaros trompetes, trombona, mežraga, eifonija un tubas spēles studenti un skolēni teju nedēļas garumā gan individuāli, gan ansambļos papildinās prasmes pie ievērojamiem Eiropas instrumentu spēles pedagogiem, kas vienlaikus ir arī profesionālo orķestru solisti un aktīvi koncertējoši kamermūziķi.


Lasīt vairāk

TRIO METAMORFOZE iegūst 1. vietu konkursā Slovēnijā

Sestdien, 17.martā kameransamblis Trio Metamorfoze, kura sastāvā ir flautistes Liene Dobičina, Zane Jurēvica un pianiste Zane Rubesa, ieguva 1. vietu un zelta pakāpes diplomu kameransambļu...


Lasīt vairāk

Gospeļi un Bigbenda mūzika koncertā "Šī brīnišķā pasaule"

Piektdien, 23. martā plkst. 19.00 Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē aicinām uz patiešām pirmreizēju notikumu, vēl nebijušu koncertu "Šī brīnišķā pasaule",...


Lasīt vairāk

Sākas Ceturtais JVLMA mūsdienu mūzikas festivāls deciBels

No 13. līdz 17. martam JVLMA norit 4. Mūsdienu mūzikas festivāls deciBels, kas, kā jau ierasts, dod iespēju ieskatīties mūsdienu mūzikas aktivitātēs akadēmijā. Lai arī šīgada...


Lasīt vairāk

Džeza saksofonists Deivids Lībmans un pianists Kristjans Randalu sniegs meistarklasi JVLMA

Deividu Lībmanu bieži sauc par renesanses cilvēku mūsdienu džeza mūzikā – viņa karjera turpinās jau gandrīz 50 gadus, spēlējot kopā ar džeza leģendām  Miles Davis, Elvin Jones,...


Lasīt vairāk

Tiek izsludināts konkurss JVLMA zinātniskās un radošās darbības projektu pieteikumiem

Līdz 21. maija plkst. 16.00 JVLMA Kancelejā tiek gaidīti pieteikumi JVLMA zinātniskās un radošās darbības projektu konkursam. Saskaņā ar nolikumu priekšrocība finansējuma...


Lasīt vairāk

4. MŪSDIENU MŪZIKAS FESTIVĀLS DECIBELS SĀKSIES JAU NĀKAMNEDĒĻ

No 13. līdz 17. martam JVLMA noritēs ceturtais mūsdienu mūzikas festivāls deciBels. Šīgada festivālu simbolizēs un konceptuāli caurvīs Higsa bozons – matērijas...


Lasīt vairāk

JVLMA rektors profesors Guntars Prānis Leipcigā sveic mūsu Goda profesoru Andri Nelsonu

JVLMA rektors profesors Guntars Prānis Leipcigā...


Lasīt vairāk

Noskaidrots Yamaha stipendijas ieguvējs

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē 21. februārī notikušajā konkursā noskaidrots šī gada Yamaha stipendijas ieguvējs. Par 1000 eiro lielo Yamaha stipendiju šogad cīnījās JVLMA klarnetes spēles specializācijas studenti. Astoņu jauno klarnetistu konkurencē uzvarēja lektora Mārtiņa Circeņa klases 8. semestra students Ritvars Briljonoks.


Lasīt vairāk

Apvienotais Baltijas Mūzikas akadēmiju simfoniskais orķestris starptautiskas koncertturnejas ietvaros sniegs koncertus Cēsīs un Rēzeknē

10. februārī Vidzemes koncertzālē Cēsis un 11. februārī Latgales vēstniecībā GORS, atzīmējot Baltijas valstu simtgades, muzicēs Baltijas Mūzikas akadēmiju simfoniskais orķestris (Baltic Academies’ Orchestra jeb BAO). Projekts aizsākās 2017. gada pavasarī un turpināsies līdz 2019. gadam, ietverot ne vien Latviju, Lietuvu un Igauniju, bet arī Poliju, Vāciju, Somiju un Krieviju.

Baltijas Akadēmiju orķestrī (BAO) apvienojušies talantīgākie jaunie mūziķi no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas un Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas, kā arī citām Eiropas valstīm. Orķestra māksliniecisko vadību uzņēmies pasaulslavenais un jauno mūziķu vidū populārais igauņu diriģents Kristians Jervi (Kristjan Järvi) sadarbībā ar kolēģiem no kaimiņvalstīm - Gunti Kuzmu no Latvijas un Modestu Barkauski (Modestas Barkauskas) no Lietuvas. 


Lasīt vairāk

Klašu izmantošanas laiki no 2018. gada 29. janvāra līdz 21.jūnijam

No 2018.gada 29.janvāra līdz 21.jūnijam noteikti šādi klašu izmantošanas laiki Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā:

-          darba dienās - no plkst. 07:30 līdz plkst. 22:00;

-          sestdienās     - no plkst. 08:30 līdz plkst. 19:00;

-          svētdienās    - no plkst. 10:00 līdz plkst. 16:00.

Nepieciešamības gadījumā ir iespējams izmantot klases ārpus noteiktajiem laikiem, piesakot elektroniski atļaujas JVLMA mājas lapas sadaļā “Dokumenti” apakšsadaļā “Saimniecības daļā”.


Lasīt vairāk

JVLMA apsveikums Ziemassvētkos un Jaunajā gadā!


Lasīt vairāk

JVLMA Džeza mūzikas studenti katedras vadītāja Indriķa Veitnera vadībā piedalījušies projektā LAT-EST Vīlandē

No 6. līdz 8. decembrim JVLMA Džeza katedras studenti viesojās Igaunijas pilsētā Vīlandē, lai piedalītos programmas NordPlus intensīvajā projektā sadarbībā ar Vīlandes Kultūras akadēmijas Mūzikas nodaļu.

LAT-EST ir ilglaicīgs sadarbības projekts, kura ietvaros reizi gadā studentu grupa uz vairākām dienām dodas uz vienu no augstskolām, veido studentu kombo un pieredzējušu pedagogu vadībā gatavo daudzveidīgu koncertprogrammu.


Lasīt vairāk

Mūsējie ir visur! Agnese Egliņa Āfrikā

Pianiste, Instrumenta spēles skolotāju katedras docente Agnese Egliņa 2017. gadā vairākkārt apmeklēja Dienvidāfrikas Republiku un Zambiju, sniedzot koncertus un meistarklases.

Lasīt vairāk

Side by Side ar Amsterdamas Royal Concertgebouw orķestri

Amsterdamas Royal Concertgebouw orķestris šajā koncertsezonā uzsāka projektu RCO meets Europe, kura mērķis ir nodot savu muzikālo mantojumu jaunākajai paaudzei. ...


Lasīt vairāk

JVLMA simfoniskais orķestris atgriezies no festivāla INTERMEZZO Viļņā

Svētdien, 29. oktobrī, festivāla INTERMEZZO ietvaros, JVLMA simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā sniedza koncertu Viļņā. Festivāls ir vērienīgs starptautisks klasiskās...


Lasīt vairāk