JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Elektroakustiskās mūzikas koncerts un meistarklases

Elektroakustiskās mūzikas koncerts Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studiju gada noslēgumā pakāpeniski kļūst par labu tradīciju, jo šāds koncerts tiek organizēts jau otro gadu pēc kārtas. Koncertā JVLMA Akmens zālē (Studentu klubā) 12. jūnijā plkst. 19.00 koncerta apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt interesanta, daudzpusīga mūziķa, multiinstrumentālista (flautas, klarnetes un saksofoni) Demetriusa Spaneasa (ASV) spēli mijiedarbē ar elektroniku un video.


Koncertā skanēs JVLMA kompozīcijas nodaļas maģistrantu Santas Bušs, Mārītes Dombrovskas, Anitas Miezes un Anitras Tumševicas jaundarbi, kuri rakstīti speciāli Demetriusam Spaneasam, kā arī citi darbi, kurus apvieno mitoloģijas un modernās uztveres (Mythology and Modern perception) koncepcija. Tie ir četri nelieli darbi, kuri tapuši komponistiem sadarbojoties ar filmu veidotājiem un videomāksliniekiem un, tādējādi, iekļauj sevī pūšaminstrumentu spēli, elektroniku un video. To komponisti ir Nataša Bogojeviča (Serbija), Nikoss Harizanoss (Grieķija), Viljams Sasmens (ASV) un pats Demetriuss Spaneass.


Komponistam un multiinstrumentālistam Demetriusam Spaneasam (1968) ir bijusi daudzveidīga karjera Ņujorkas un Bostonas apkaimē. Viņš ir pasūtījis un pirmatskaņojis daudzu ievērojamu amerikāņu komponistu  - Džona Keidža (John Cage), Džona Harbisona (John Harbison), Donalda Martino (Donald Martino) u.c. darbus.

Capstone Records paspārnē ir iznākuši divi Spaneasa ieraksti "When Wind Comes to Sparse Bamboo" (2003) un "From a Far-off World" (2006). Viņa galvenā mākslinieciskā interese ir improvizācijas un klasiski strukturētu formu apvienošana, darbošanās ar elektroniku un video, kā arī pasaules mūzika. Ievērības cienīga ir arī Spaneasa kā

populārās mūzikas izpildītāja karjera - viņš ir sadarbojies ar tādiem māksliniekiem kā Funk Brothers, Reju Čārlzu (Ray Charles), Eretu Frenklinu (Aretha Franklin) un citiem. Šobrīd mūziķis rezidē Sanktpēterburgā un veic aktīvu koncertu un meistarklašu darbību Eiropā un Āzijā.


10. un 11. jūnijā no plkst. 10.00 Akmens zālē notiks arī Demetriusa Spaneasa meistarklases, kuru tēmas ir izpildītāja un elektronikas mijiedarbe, vizuālu elementu (video, skulptūra) izmantojums elektroakustiskās kompozīcijās. Aicināti visi!

Dalīties ar citiem: