JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Tuvojas 25. konkurss "JVLMA labākais studentu kameransamblis"

   Lai aktivizētu topošo mūziķu vēlmi veidot jaunus kameransambļus un saglabātu jau esošo ansambļu radošo potenciālu, Mūzikas akadēmijas Kameransambļa un klavierpavadījuma katedra sadarbībā ar Latvijas Radio 3 programmu Klasika 1993. gada pavasarī iedibināja konkursu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas labākais studentu kameransamblis, kurā var piedalīties dažādu sastāvu kameransambļi ar brīvi izraudzītu programmu. Šajā pavasarī, 28. martā plkst. 10.00 Lielajā zālē šis studentu iecienītais konkurss notiks nu jau divdesmit piekto reizi. Jubilejas reizē dalību konkursa divās kategorijās pieteikuši 18 kameransambļi, kas neapšaubāmi ļauj paredzēt sīvu konkurenci un ļoti interesantus, īpaši gatavotus priekšnesumus.  Konkursa noslēguma koncerts un apbalvošanas ceremonija notiks 30. martā plkst. 16.00 Lielajā zālē. Ieeja par ziedojumiem. Nāciet atbalstiet jaunos!
   Lai studentiem būtu vēl interesantāk piedalīties, konkurss JVLMA labākais studentu kameransamblis piedāvā samērā plašu iegūstamo balvu klāstu – laureāti tradicionāli saņems JVLMA Rektorāta balvu un Latvijas Radio balvu – ieraksta laiku Pirmajā studijā. Pēc dažu gadu pārtraukuma savu balvu par labāko interpretāciju atjaunojusi arī katedra. Lai veicinātu studentu praktisku iesaistīšanu savu kolēģu atskaņojumu vērtēšanā, kopš 2007. gadā savu balvu atraktīvākajam ansamblim pasniedz arī JVLMA Studējošo pašpārvaldes žūrija. Pateicoties ciešai sadarbībai ar Hermaņa Brauna fondu, jau vairākus gadus labākie kameransambļi iegūst iespēju piedalīties festivāla Avanti! koncertos. Kā viena no pievienotajām vērtībām ir Konkursa noslēguma koncerta ieraksts, kuru pārraida Latvijas Radio.
   Visus konkursantus vērtēs ļoti stingra un kompetenta žūrija, kurā par priekšsēdētāju tiek aicināts kāds viesprofesors, kurš vada arī meistarklases kameransamblī. 25. konkursa Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas labākais studentu kameransamblis žūriju vadīs Lietuvas Mūzikas akadēmijas profesors obojists Roberts Beinaris. Žūrijas sastāvā ir arī Kameransambļa un klavierpavadījuma, Stīgu instrumentu un Pūšaminstrumentu katedru mācībspēki.
Esat laipni gaidīti būt klāt!

Dalīties ar citiem: