JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

JVLMA sniegs meistarklases simfoniskā orķestra diriģents Ajtony Csaba

Daudzveidīgs diriģents, komponists un pētnieks ar talantu piesaistīt auditorijas uzmanību, emocijas un intelektu, Ajtony Csaba ir pārdomas rosinošs un ar iztēli apveltīts mākslinieks.

Būdams divu orķestru mākslinieciskais vadītājs un diriģents Viktorijā (Kanādā) un Vīnē, viņš labi orientējas simfonisko orķestru finesēs divos kontinentos. Csaba ir strādājis ar vairākiem pasaules vadošajiem orķestriem – Frankfurtes Radio orķestri, Toronto simfonisko orķestri, Vīnes Radio un Vroclavas Filharmonijas orķestriem, kā arī ar gandrīz visiem Ungārijas orķestriem.

Ajtony Csaba ar izcilību beidzis Vīnes Mūzikas un izpildītājmākslas universitātes diriģēšanas fakultāti, papildinājies pie Petera Etvoša un Lukasa Visa.  Viņa debija operas žanrā bija Šostakoviča “Čerjomušku” Ungārijas pirmatskaņojums.  No 2013 .g. līdz 2016.g. viņš pētīja Pučini un Verdi operu vēsturisko interpretāciju Mancinelli teātrī Orvjeto.

Csaba ir biežs viesis Darmštates Jaunās mūzikas festivālā, Wien Modern, SALT Jaunās mūzikas festivālā Kanādā un  NewSpiritMusic koncertsērijās Budapeštā.

Viņa interešu centrā izpildījumā, kompozīcijā un pētnieciskajā darbā ir izpratne par žestiem mūzikā.  Viktorijas Universitātē Kanādā Ajtony Csaba pasniedz simfonisko diriģēšanu, kā arī regulāri viesojas ar meistarklasēm Eiropā un Ziemeļamerikā.

Meistarklases JVLMA:

Pirmdiena, 13.maijs,  08.30-11.30  406.klase

Otrdiena, 14.maijs,  08.30-11.30  406.klase

Dalīties ar citiem: