Agnese Egliņa

Docente, Koncertmeistaru katedra

Pianiste Agnese Egliņa par izcilu darbu ansamblī ieguvusi Latvijas valsts augstāko apbalvojumu mūzikā Lielo mūzikas balvu 2010 un ir laureāte vairākos starptautiskos konkursos. Kopš 2011. gada darbojas Trio Art-i-Shock sastāvā. Par Trio Art-i-Shock pirmo mūzikas albumu ir saņēmusi Mūzikas ierakstu gada balvu Zelta mikrofons 2018 kategorijā Gada akadēmiskās mūzikas albums.

Agnese Egliņa muzicējusi Dienvidāfrikas Republikā, Zambijā, Zimbabvē, Amerikas Savienotajās Valstīs, Igaunijā, Krievijā, Šveicē, Gibraltārā, Itālijā, Vācijā, Austrijā, Albānijā, Norvēģijā, Somijā un citviet.

Kā soliste uzstājusies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Liepājas simfonisko orķestri, sadarbojusies ar kamerorķestri Sinfonietta Rīga, Latvijas Radio kori un citiem kolektīviem. Pianiste pastāvīgi koncertē ar vadošajiem latvijas mūziķiem. Pianiste sadarbojas ar pasaules līmeņa solistiem (starp viņiem Hens Halevi, Nikolā Balderū, Tomass Indermīle, Kristians Šmits u. c.).

Pianiste Agnese Egliņa piedalījusies daudzos, starptautiskos mūzikas festivālos. Starp tiem nosaucami Promenade Lusakā, Zambijā, Šlēsvigas-Holšteinas mūzikas festivāls, Starptautiskais mūzikas festivāls Monpeljē, VII Kremerata Baltica festivāls, Liepājas 16. un 21. Starptautiskais Pianisma zvaigžņu festivāls, "Šūbertiāde", Jaunās mūzikas festivāls "Arēna", un daudzi citi.

Līdzās aktīvai koncertēšanai Agnese Egliņa regulāri sniedz vairākas meistarklases Latvijas un starptautiskā līmenī (Spānijā, Vācijā, Dienvidāfrikas Republikā, Zambijā).

Kopš 2015. gada Agnese ir labdarības fonda "Nāc līdzās!" vēstnese, veido koncertprogrammas ar vājredzīgiem un neredzīgiem jauniešiem.

Šajā gadā mūziķe uzstāsies ar koncertiem Latvijā, Spānijā, Grieķijā un Šveicē. 2020. gadā paredzēti koncerti Ķīnā, Āfrikas valstīs un, protams, Latvijā.

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docente Agnese Egliņa dzimusi Liepājā mūziķu ģimenē. Pirmo muzikālo izglītību ieguvusi Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā un vēlāk Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. Studijas pianiste turpinājusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Cīrihes mūzikas augstskolā, kas absolvēta ar izcilību.

www.agnese-eglina.com