Vītola istaba

Jāzepa Vītola piemiņas istaba izveidota 20. gadsimta 50. gadu beigās pēc komponista Ādolfa Skultes ierosinājuma. Izmantojot Vītola mēbeles, grāmatu bibliotēku un personīgās lietas, istaba iekārtota kā komponista darba kabineta rekonstrukcija. Tajā glabājas manuskripti, korespondence, fotoattēli un dažādi artefakti.

Ilgstoši istabas pārzinis bija muzikologs Olģerts Grāvītis, kura veidotās kolekcijas vērstas uz plašāku Latvijas mūzikas kultūras dokumentāciju, akumulējot ievērojamu mūzikas materiālu krājumu par latviešu mūziķiem, institūcijām un notikumiem, tostarp latviešu dziesmu un deju svētkiem. Šobrīd turpinās darbs pie kolekciju inventarizācijas un izpētes, lai pēc iespējas materiālus padarītu pieejamus pētniekiem un interesentiem.

Pirms pieteikties klātienes konsultācijai vai kolekciju apskatei, lūgums pārbaudīt, vai interesējošie materiāli nav atrodami: 

  • JVLMA bibliotēkas kopkatalogā ŠEIT

  • JVLMA digitālajā bibliotēkā ŠEIT

Jautājumu gadījumā rakstīt uz  muzikoloģēm Laurai Švītiņai un Kristiānai Vaickovskai

NB! Vītola istabai šobrīd ir ierobežota piekļuve, lai netraucētu kolekciju inventarizācijas un izpētes procesu, kā arī studiju procesu blakus esošajā telpā. Tādēļ aicinājums pārliecināties, ka ir izmantoti visi pieejamie elektroniskie resursi un iespējas informāciju saņemt attālināti.

 

Notikušie pasākumi Brokastis Vītola istabāPusdienas Vītola istabā

Foto: Kristiāna Vaickovska

Kontakti