Antoņina Suhanova

Pieaicinātā docētāja, Klavieru katedra

Antoņina Suhanova uz starptautiskām skatuvēm uzstājas kopš 2000. gada. Klavierspēli sākusi apgūt 5 gadu vecumā Pāvula Jurjāna Mūzikas skolā pie Ludmilas Kiseļenko, uzstājoties ar orķestri 8 gadu vecumā un turpinot savu profesionālu attīstību Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā pie Guntas Božas, un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie prof. Jura Kalnciema. No 2012. gada Antoņina studējusi Gildholas Mūzikas un drāmas skolā (Guildhall School of Music and Drama, Londona) pie prof. Ronana O’Horas Londonā un papildinājusi iemaņas tādu pazīstamu pianistu meistarklasēs kā Vladimirs Aškenazi, Boriss Bermans, Pavels Gililovs, Idile Bireta, Stīvens Osborns, Ričards Gūds, Roberts Levins, Mati Raekalio un Jefims Bronfmans. Antoņina Gildholas Mūzikas un drāmas skolā ieguvusi bakalaura grādu ar izcilību, maģistra grādu izpildītājmākslā ar izcilību, kā arī Izpildītājmākslinieka Diplomu ar izcilību (Artist Diploma), kļūstot par šīs prestižās augstskolas asistējošo docētāju.

Antoņina uzstājusies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, kamerorķestri “Sinfonia Concertante”, Tallinas kamerorķestri, “Maskavas Virtuozi” kamerorķestri un citiem kolektīviem, sadarbojoties ar tādiem izciliem diriģentiem kā Vladimirs Spivakovs un Andris Nelsons. Viņa sniegusi neskaitāmus priekšnesumus Lielbritānijā, Itālijā, Vācijā, Holandē, Austrijā, Krievijā, ASV un citās pasaules valstīs. 2016. gadā Antoņina Suhanova debitējusi Bārbikana zālē, Londonā, uzstājoties ar Gildholas Simfonisko orķestri, savukārt 2018. gadā viņas debija Londonas Vigmora zālē skanējusi BBC Radio 3 kanāla tiešraidē. Pianiste ir Gildholas stipendiāte (2012 - 2018), Hattori balvas, Keneta Lavlenda fonda balvas, Help Musicians UK, Drake Calleja fonda balvas, Making Music UK,  Musicians’ Company balvas ieguvēja, kā arī 2018. gada Vācu Starptautiskās pianistu balvas nominante. Antoņinas Suhanovas ieraksti skanējuši Latvijas Radio 3 “Klasika”, Krievijas televīzijas Pirmajā kanālā, Šveices radio Espace 2 un Lielbritānijas BBC Radio 3.

2019./2020. gada sezonā plānoti priekšnesumi Londonas un Lielbritānijas vadošajās koncertzālēs, tostarp Londonas St Martin-in-the-Fields zālē un Southbank Centre Purcell Room.

www.antoninasuhanova.com