Antra Jankava

Docente, Vokālā katedra

Antra Jankava (Bigača) 1989.gadā absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatoriju (tagad JVLMA) docentes Ludmilas Braunas vokālo klasi. Tajā pašā gadā kļūst par Latvijas Nacionālās operas solisti.
Ievērojamākās lomas: Ansītis, Kerubīno, Bradamante, Suzuki, Olga, Enģelis, Fenēna, Adaldžīza, Karmena, Dorabella. Par Dorabellas lomu nominēta Spēlmaņu nakts balvai.

Iestudējusi daudz kamermūzikas programmas un sniegusi solo koncertus gan ar latviešu klasisko un mūsdienu komponistu, gan arī ar ārzemju komponistu mūziku.

Piedalījusies neskaitāmos izvērstas formas vokāli instrumentālu skaņdarbu atskaņojumos gan ar Latvijas, gan kaimiņvalstu – Igaunijas, Lietuvas, Polijas un Krievijas orķestriem. 

Par Judītes lomas atveidojumu Bēlas Bartoka operā “Hercoga Zilbārža pils” un kamermūzikas programmām Antra Bigača saņēmusi Latvijas Lielo mūzikas balvu 1995, 2008.gadā saņēmusi Latviešu mūzikas balvu.
Antra Bigača piedalījusies daudzos radio fondu un kompaktdisku ieskaņojumos. Kopā ar Latvijas Nacionālās operas orķestri 2002.gadā un kopā ar pianist Venti Zilbertu 2008.gadā ieskaņoti solodiski.

Kopš 2011.gada Antra Jankava ir Rīgas Doma kora skolas Vokālās nodaļas vadītāja, kopš 2009.gada vada Latvijas dziedāšanas skolotāju asociāciju, no 2010.-2016.gadam bija European Voice Teachers Association valdes locekle.