Georgs Pelēcis

Emeritētais profesors, Muzikoloģijas katedra

Absolvējis P. Čaikvoska Maskavas Valsts konservatoriju (1970) Arama Hačaturjana kompozīcijas klasē. P. Čaikvoska Maskavas Valsts konservatorijā ieguvis mākslas zinātņu doktora (Dr. art.) zinātnisko grādu (1981) par disertāciju J. Okegema mūzikas formveide un Nīderlandes polifoniskās skolas tradīcijas un habilitētā mākslas zinātņu doktora grādu (1990) par disertāciju Palestrīnas polifonijas principi un vokālās daudzbalsības laikmeta tradīcijas.

JVLMA docētājs kopš 1970. gada, 1990. gadā JVLMA ievēlēts profesora amatā. Vairāku zinātnisko publikāciju autors par polifonijas jautājumiem mūzikā, habilitācijas pētījumam par polifoniju Palestrīnas mūzikā 1993. gadā piešķirta prestižā Romas Starptautiskā Palestrīnas centra (Itālija) medaļa. Pēdējais nozīmīgākais pētījums ir zinātniskā monogrāfija Polifonija Riharda Vāgnera operās (manuskripts).

Līdztekus muzikologa darbam G. Pelēcis ir arī ražīgs komponists. Viņa daiļrades ceļš kompozīcijā ir skaidrojies 20. gadsimta septiņdesmitajos gados. No visiem stila apzīmējumiem, kurus pats komponists un muzikālā kritika devusi viņa skaņdarbiem, visprecīzākais šķiet jaunā konsonantā mūzika, kur labskaņa ir harmonijas ideāls. Komponistam ir tāla duālismā nokļuvušas dvēseles drāma. Viņa mūzikai nav nekā kopīga arī ar stilizāciju, kaut iepriekšējo laikmetu kultūru tilti ir labi izstaigāti. Plašāku informāciju par G. Pelēča muzikālās daiļrades līdzšinējiem rezultātie var iegūt interneta mājaslapā www.lmic.lv. JVLMA vada studiju kursu Polifonija  bakalaura studiju programmā  Mūzikas vēsture un teorija un studiju kursus doktora studiju programmā Muzikoloģija.