Guntars Prānis

Profesors, ZPC vadošais pētnieks

Profesors Guntars Prānis ir pieredzes bagāts atskaņotājmākslinieks un diriģents, starptautiski atzīts muzikologs un senās mūzikas pētnieks. 2015. gadā ieguvis doktora grādu (PhD) ar visaugstāko novērtējumu (Summa cum Laude) par viduslaiku Rīgas sakrālajai mūzikai veltīto promocijas darbu. No 2017. gada līdz 2024. gadam bijis JVLMA rektors.
    
Profesionālo izaugsmi veicinājis senās mūzikas studijās izcilu zinātnieku vadībā Austrijā, Vācijā un Šveicē. Pazīstams ne tikai kā vadošais viduslaiku mūzikas speciālists Latvijā, bet arī kā starptautiskajā apritē pieprasīts mācībspēks un lektors. Starptautiskās Gregoriskā korāļa pētniecības asociācijas (AISCGre) biedrs.

Guntars Prānis ir senās mūzikas ansambļa Schola Cantorum Riga dibinātājs un vadītājs, kopā ar ansambli regulāri koncertē Latvijā un ārzemēs (Šveicē, Austrijā, Vācijā, Beļģijā, Norvēģijā, Somijā, Polijā, Igaunijā, Lietuvā…), kā arī ieskaņojis neskaitāmus mūzikas ierakstu albumus (par CD "Rīgas mesa" saņemta Latvijas Ierakstu gada balva). Par spilgtu koncertdarbību 2016. gadā ansamblis nominēts Latvijas Lielajai Mūzikas balvai. Kā diriģents un žūriju loceklis aktīvi piedalās Latvijas dziesmu svētku kustībā, bijis 2018. gada Vispārējo latviešu Dziesmu svētku Garīgās mūzikas koncerta ES esmu… mākslinieciskais vadītājs.