Irita Skurule

Docētāja, Mūzikas tehnoloģiju katedra

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas pieaicinātā docētāja Irita Skurule ir skaņu režisore, kas 2015.gadā JVLMA ieguvusi profesionālo bakalaura grādu mūzikā un skaņu režisora kvalifikāciju, kā arī 2019. gadā absolvējusi JVLMA jaunizveidoto Profesionālā maģistra studiju programmu “Mūzikas un skatuves māksla” specializācijā – Skaņu režija.

Profesionālo izaugsmi veicinājusi Erasmus studijās Friderika Šopēna Mūzikas universitātē Varšavā pie profesoriem Joannas Napieralskas(Joanna Napieralska), Kšištofa Kuraškeviča (Krzysztof Kuraszkiewicz) un Andžeja Lupas (Andrziej Lupa), kā arī Erasmus+ praksē Vācijā “Musicube Academy” pie pasniedzēja Matiasa Vitvera (Matthias Wittwer).

Šobrīd strādā VSIA “Latvijas Televīzija” un SIA “Marana Productions” par skaņu režisori. Piedalījusies dokumentālo filmu “Gribas un talanta svētītā. Marina Rebeka”, “Osokini.Trīsdesmit pirkstu mūzikas enerģija”, “Pauls no Kalvenes”, spēlfimu “Gūtenmorgens un Vienciems”, “Mēs” veidošanā. Veikusi pilnu adaptāciju animācijas filmai “Shopkins. World vacation” latviešu valodā. Ierakstījusi norvēģu kamerkora “Sankta Sunniva ” plati “Amor es una lagrima”, Mārtiņa Brauna 60.gadu jubilejas koncertu LU Lielajā Aulā un grupas Very Cool People albumu “Funkology”.

Strādā katedrā

Skaņu režija