Katrīna Kivleniece-Cābule

Docētāja, Pūšaminstrumentu katedra

2015. gadā absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) profesora Arta Sīmaņa saksofona klasi un turpat 2017. gadā ieguvusi maģistra grādu mūzikā. Kopā ar JVLMA saksofonu kvartetu 2017. gadā ieguvusi I vietu (B kategorijā) konkursā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas labākais studentu kameransamblis.

Zināšanas papildinājusi meistarklasēs pie tādiem izciliem saksofonistiem kā Jean Pierre Baraglioli (Francija), Lars Mlekusch (Austrija, Šveice), Claus Olesen (Dānija), Rolf-Erik Nystrøm (Norvēģija) u. c.

Kā soliste uzstājusies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (LNSO), Sinfonietta Rīga (SR), kamerorķestri Sinfonia concertante, JVLMA pūtēju orķestri. Atskaņojusi saksofona partijas Latvijas Nacionālās Operas un Baleta orķestrī, LNSO, SR, kā arī Liepājas Simfoniskajā orķestrī. Dažādos projektos sadarbojusies ar ērģelniecēm Kristīni Adamaiti, Vitu Kalnciemu, kā arī ar Rīgas Doma kora skolas meiteņu kori un diriģenti Airu Birziņu.

Kopš 2016. gada muzicē Rīgas Saksofonu kvarteta sastāvā. Paralēli strādā par saksofona spēles skolotāju Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā un Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolā, kā arī koncertē ar saksofonu kvartetu n[ex]t move. Kopš 2017. gada ir arī  pieaicinātā docētāja JVLMA, kur pasniedz pedogoģisko praksi saksofona spēlē.