Kristiāna Vaickovska

Pieaicinātā docētāja, Kora diriģēšanas katedra

Kristiāna Vaickovska (diriģente, mūzikas vēsturniece) šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas doktorantūrā vēsturisko muzikoloģiju (zinātniskā darba vadītāja prof. Lolita Fūrmane). Ieguvusi gan akadēmisko maģistra grādu muzikoloģijā ar specializāciju mūzikas vēsture, (ZD vad. prof.L.Fūrmane), gan profesionālo maģistra grādu kora diriģēšanā pie prof. Jāņa Lindenberga. Teorētiskas un praktiskas zināšanās baroka laika mūzikā papildinātas Amsterdamas mūzikas konservatorijā (Conservatorium van Amsterdam) pie profesoriem Josa Fermunta (Jos Vermunt) un Josa van Feldhovena (Jos van Veldhoven). Bakalaura grādu kora diriģēšanā ieguvusi pie asoc. prof. Romāna Vanaga. Mācījusies kora un orķestra diriģēšanu Vīnes Mūzikas un Tēlotājmākslas akadēmijā (Universität für Musik und Darstellende Kunst Wien) pie prof. Ervina Ortnera (Erwin Ortner) un prof. Uroša Lajovica (Uros Lajovic). Absolvējusi Rīgas Doma kora skolu, iegūstot kormeistara specialitāti pie Aināra Rubiķa. Mācījusies ērģeļspēli pie prof. Vitas Kalnciemas. Zināšanas papildinātas Pēra Burīna (Per Borin), Ērika van Nevela (Erik Van Nevel), Rafaela Immosa (Raphael Immoos), Dirka Snelinga (Dirk Snelling) kora dziedāšanas un diriģēšanas meistarklasēs, kā arī Žolta Noģa (Zsolt Nagy) orķestra diriģēšanas meistarklasēs.

Šobrīd K.Vaickovska ir JVLMA projekta "Sakrālā mūzika latīņu valodā: teksti un anotācija" vadītāja, bijusi pētniece “Sakrālās mūzikas mantojuma izpēte Latvijas luterāņu baznīcās” (JVLMA, 2018), kā arī darba grupas locekle "Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles senās nošu kolekcijas inventarizācija un kataloģizācija" (JVLMA, 2011). Kā lektore vairākkārtīgi uzstājusies Liepājā ar lasījumiem par Liepājas Sv.Trīsvienības kultūras mantojumu.

K.Vaickovska ir kultūras un mākslas biedrības “Musica Humana” valdes locekle, projektu vadītāja un producente, kas nodarbojas ar dažādu mūzikas un starpdisciplināru kultūras projektu īstenošanu. Kā mākslinieciskā vadītāja un diriģente darbojas Latvijas Universitātes kamerkorī “DeCoro” un “Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas jauktajā korī”. Kā dziedātāja piedalījusies Latvijas Radio kora un senās mūzikas ansambļa “Ars Antiqua Riga” atsevišķos projektos.