Kristīne Gailīte

Docente, Vokālā katedra

Kristīne Gailīte absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Vokālās nodaļas Lilijas Zilveres klasi un profesores Anitas Garančas klasi maģistrantūrā. Papildinājusies meistarklasēs Austrijā pie KS (Kammersinger) Oliveras Miljakovičas (Olivera Miljakovic) un pie Alessandro Paljaci (Alessandro Pagliazzi).

Kopš 1998.gada ir LNOB soliste. Nozīmīgākās lomas: Oskars ("Masku balle"), Džilda ("Rigoleto"), Violeta ("Traviata"), Pamina un Nakts karaliene ("Burvju flauta"), Guvernante ("Skrūves pagrieziens"), Liu ("Turandota").

Dziedājusi Savonlinnas operfestivālā Somijā, Krievijas Akadēmiskajā Lielajā teātrī,Igaunijas Nacionālajā operā. Piedalījusies daudzos vokāli simfonisko darbu atskaņojumos gan ar Latvijas, gan Igaunijas un Lietuvas orķestriem.
Koncertējusi Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Zviedrijā, Somijā, Norvēģijā, Islandē, Austrijā, Čehijā un Kanādā.

Kopā ar Latvijas Nacionālās operas orķestri 2004. gadā ieskaņots solodisks (diriģenti Andris Nelsons un Andris Veismanis), kā arī ar Jauno Rīgas kamerorķestri un kamerkori Ave Sol ieskaņota Jāņa Kalniņa opera
“Hamlets”(diriģents Viesturs Gailis).

2017.gadā kopā ar pianistiem Venti Zilbertu un Edgaru Tomševicu JVLMA ieskaņota Jāņa Kalniņa solodziesmu izlase.

K.Gailīte ir Jāzepa Vītola I Starptautiskā vokālistu konkursa laureāte (1995), Aldara gada balvas Operai laureāte (2001), korporācijas Tālavija profesora Paula Saksa atzinības balvas laureāte (2001). 2002.gadā saņēma Latvijas Lielo mūzikas balvu un Latvijas Teātra darbinieku savienības Spēlmaņu nakts gada balvu.

Kopš 2003.gada K.Gailīte ir JVLMA Vokālās katedras mācībspēks, docente kopš 2013.gada.