Līga Paegle

Lektore, Koncertmeistaru katedra

Līga Paegle dzimusi Līvānos. Klavierspēles pamati apgūti Preiļu Mūzikas skolā. Mācības turpinājusi Daugavpils Mūzikas vidusskolā pie Elīnas Bambānes, paralēli mācoties vokālajā nodaļā pie Viktorijas Cīrules. Bakalaura grādu ieguvusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur mācījusies klavierspēli pie Venta Zilberta. Turpat arī prof. Guntas Rasas kameransambļa klasē ieguvusi maģistra grādu.

Kā koncertmeistare strādājusi Daugavpils Mūzikas vidusskolā, Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā kā arī Lielvārdes Mūzikas skolā. Kopš 2016. gada strādā par koncertmeistari Rīgas Doma kora skolā. Koncertmeistara pienākumus veic arī M. Klišāna Rīgas koru grupā un vairākos koros ārpus Rīgas robežām. No 2019.gada ir arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas pieaicinātā docētāja. Kā orķestra māksliniece sadarbojas ar Liepājas Simfonisko orķestri.

Līga Paegle no 2012. līdz 2018.gadam kā kora māksliniece strādājusi Latvijas Radio korī, ar kuru ir bijusi sadarbība arī kā koncertmeistarei. Vairākus gadus dziedājusi Rīgas kamerkorī Ave Sol un vokālajā grupā Anima Solla. Vēl joprojām piedalās dažādos projektos ar Latvijas Radio kori un Valsts Akadēmisko kori Latvija.