Una Sedola

Pieaicinātā docētāja, Stīgu instrumentu katedra

Una Vikštrema ir asistente JVLMA stīgu instrumentu nodaļā, ilustratore studentu stīgu kvartetos un altiste JVLMA Baroka orķestrī kā arī altiste JVLMA stīgu kvartetā.  

1990. gadā beigusi J.Grabovska alta klasi Em. Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolā. Paralēli mācībām altiste Liepājas simfoniskajā orķestrī. No 1992. - 1994. gadam tutti altiste Hradec Kralove simfoniskajā orķestrī Čehijā. 2002. gadā ieguvusi bakalaura grādu J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. 2005. gadā ieguvusi profesionālo maģistra grādu JVLMA I.Brīnumas alta klasē.

Kopš 1998.g. altiste M.Kupča vadītajā kamerorķestrī Collegium Musicum. No 2002. gada alta skolotāja Em. Dārziņa mūzikas vidusskolā. No 2000. gada altiste stīgu kvartetā Diference, ar kuru 2003. gadā absolvēja Parīzes Konservatorijas kamermūzikas nodaļu, Izaī meistarklasē. 2005. gadā piedalījusies 4. Starptautiskajā stīgu kvartetu konkursā Bordo Francijā. Ar Diferenci bieži koncertēja Eiropā. Paralēli studijām muzicējusi Latvijas Filharmonijas kamerorķestrī, ar kuru koncertēja Itālijā, Luksemburgā un ASV. Bijusi tutti altiste Latvijas Nacionālās operas orķestrī un Latvijas Simfoniskajā orķestrī. No 2006. gada altiste Jelgavas kamerorķestrī, A.Meri vadībā. No 2008. gada alta pasniedzēja un kamerorķestra altu grupas koncertmeistare Rīgas Pedagoģijas un Izglītības Vadības akadēmijā.