Bigbenda kompozīciju konkurss Baltijas un Ziemeļvalstu jaunajiem komponistiem

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija sadarbībā ar Latvijas Radio Bigbendu organizē Bigbenda kompozīciju konkursu. Šoreiz konkurss paplašinājis ģeogrāfiskās robežas - tajā aicināti piedalīties Baltijas, Norvēģijas un Zviedrijas jaunie komponisti.

Konkursa mērķis ir veicināt jaunu, oriģinālu kompozīciju rašanos bigbendam, kā arī popularizēt Baltijas, Norvēģijas un Zviedrijas jauno džeza mūziķu jaunradi. Konkursa finālistu darbus atskaņos viens no profesionālākajiem Latvijas džeza kolektīviem - Latvijas Radio bigbends K.Vanaga vadībā.


KONKURSA NOLIKUMS

Konkursā aicināti piedalīties jaunie komponisti vecumā no 18 līdz 30 gadiem, kas pastāvīgi dzīvo vai mācās Baltijas valstīs, Norvēģijā vai Zviedrijā, tostarp mūzikas vidusskolu un koledžu vecāko kursu audzēkņi, mūzikas augstskolu studenti un jaunie profesionāļi. 

Darbu iesūtīšanas termiņš - 2023. gada 30. jūnijs, plkst. 23.59.

PIETEIKUMA VEIDLAPA

Balvu fonds: 1. vieta - € 900, 2. vieta - € 700, 3. vieta - € 500

Konkursa žūrijā ir pārstāvji no visām trim Baltijas valstīm, Norvēģijas un Zviedrijas, kas ieguvuši lielu pieredzi un atzinību gan savas valsts, gan starptautiskā mērogā - Raul Sööt (Igaunija), Ēriks Ešenvalds (Latvija), Pranas Kentra (Lietuva), Helge Sunde (Norvēģija) un Peter Danemo (Zviedrija).

Konkurss notiek trīs kārtās. Pēc pieteikumu iesūtīšanas termiņa konkursa žūrija iepazīsies ar dalībnieku darbiem un veiks priekšatlasi. Koncertā "Baltijas jaunie komponisti - bigbendam!" Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē 27. oktobrī atlasīto dalībnieku darbus atskaņos JVLMA / RDKS / JMRMV, Zviedrijas un Norvēģijas mūzikas augstskolu studentu bigbends un džeza vokāliste Aija Vītoliņa. Pēc koncerta žūrija paziņos trīs finālistus, kuru skaņdarbus Noslēguma koncertā 30. novembrī Spīķeru koncertzālē izpildīs Latvijas Radio Bigbends un Aija Vītoliņa. Rezultātu paziņošana notiek uzreiz pēc fināla koncerta.

Būtisks konkursa papildinājums ir žūrijas locekļu meistarklases gan jaunajiem komponistiem, gan izpildītājiem, kas nedēļas garumā no 23. līdz 27. oktobrim norisināsies gan JVLMA klātienē (instrumentālistiem un komponistiem), gan tiešsaistē (kompozīcija / Ē. Ešenvalds).

Ar šo Baltijas mērogā unikālo konkursu vēlamies atklāt vēl neiepazītus talantus, bagātināt bigbendam komponētu repertuāru, stiprināt saites pašu jauno komponistu starpā, šogad aicinot piedalīties projektā arī jaunos komponistus, mūziķus un žūrijas locekļus no Norvēģijas un Zviedrijas. 
Kontaktinformācija - Indriķis Veitners, e-pasts:

Projekts notiek ar Erasmus+ programmas un Valsts kultūrkapitāla fonda, kā arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas atbalstu.

Citi konkursi

Dalīties ar šo konkursu