Bigbenda kompozīciju konkurss Baltijas un Ziemeļvalstu jaunajiem komponistiem

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija sadarbībā ar Latvijas Radio Bigbendu organizē Bigbenda kompozīciju konkursu. Konkursā aicināti piedalīties Baltijas un Ziemeļvalstu jaunie komponisti.

Konkursa mērķis ir veicināt jaunu, oriģinālu kompozīciju radīšanu bigbendam, kā arī popularizēt Baltijas un Ziemeļvalstu jauno džeza mūziķu jaunradi.

Konkursa uzdevums - radīt izvērstu skaņdarbu bigbendam un solo instrumentam pēc izvēles – trompetei vai tenora saksofonam, hronometrāža – līdz (ne vairāk par) 7 minūtēm.

Konkursa finālistu darbus atskaņos viens no profesionālākajiem džeza kolektīviem Eiropā - Latvijas Radio bigbends Kārļa Vanaga vadībā.

KONKURSA NOLIKUMS

Konkursā aicināti piedalīties jaunie komponisti vecumā no 18 līdz 30 gadiem, kas pastāvīgi dzīvo vai mācās Baltijas valstīs, Norvēģijā, Zviedrijā, Somijā vai Dānijā, tostarp mūzikas vidusskolu un koledžu vecāko kursu audzēkņi, mūzikas augstskolu studenti un jaunie profesionāļi. 

Darbu iesūtīšanas termiņš - 2024. gada 15. septembris, plkst. 23.59.

PIETEIKUMA VEIDLAPA

Balvu fonds: 1. vieta - € 900, 2. vieta - € 700, 3. vieta - € 500

Konkursa žūrijā ir pārstāvji no visām trim Baltijas valstīm, Norvēģijas un Zviedrijas, kas ieguvuši lielu pieredzi un atzinību gan savas valsts, gan starptautiskā mērogā - Jon Georg Balke (Norvēģija), Peter Danemo (Zviedrija), Jievaras Jasinskis (Lietuva), Ēriks Ešenvalds (Latvija) un Jukkis Uotila (Somija).

Konkurss notiek trīs kārtās. Pēc pieteikumu iesūtīšanas termiņa konkursa žūrija iepazīsies ar dalībnieku darbiem un veiks priekšatlasi. Koncertā "Baltijas jaunie komponisti - bigbendam!" Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē 1. novembrī atlasīto dalībnieku darbus atskaņos JVLMA, Baltijas un Ziemeļvalstu mūzikas augstskolu studentu bigbends un solisti. Pēc koncerta žūrija paziņos trīs finālistus, kuru skaņdarbus Noslēguma koncertā 5. decembrī Spīķeru koncertzālē izpildīs Latvijas Radio Bigbends un solisti. Rezultātu paziņošana notiek uzreiz pēc fināla koncerta.

Būtisks konkursa papildinājums ir žūrijas locekļu meistarklases gan jaunajiem komponistiem, gan izpildītājiem, kas nedēļas garumā no 28. oktobra līdz 1. novembrim norisināsies gan JVLMA klātienē, gan tiešsaistē.

Ar šo Baltijas mērogā unikālo konkursu vēlamies atklāt vēl neiepazītus talantus, bagātināt bigbendam komponētu repertuāru, stiprināt saites pašu jauno komponistu starpā, šogad aicinot piedalīties projektā arī jaunos komponistus, mūziķus un žūrijas locekļus no Ziemeļvalstīm. 
Kontaktinformācija - Indriķis Veitners, e-pasts:

Projekts notiek ar Erasmus+ programmas un Valsts kultūrkapitāla fonda, kā arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas atbalstu.

Citi konkursi

Dalīties ar šo konkursu