15. jūnijā gaidāms bakalaura koncerteksāmens ansambļa muzicēšanā

15. jūnijā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā norisināsies JVLMA Etnomuzikoloģijas nodaļas 8. semestra studentu koncerteksāmens. Studentu ansamblis uzstāsies ar programmu Vacuos i jaunuos dzīsmes, kurā izpildīs Baltinavas etnogrāfiskā ansambļa muzikālo materiālu.

Ansambļa sastāvā ir trīs dalībnieces – Agnese Lukjanova, Diāna Logina un Igeta Ozoliņa. Izpildīt šādu repertuāru ir izaicinājums ikvienai ansambļa dalībniecei. Agnese nāk no Radopoles un pārstāv Dienvidlatgali, Igeta ir liepājniece un ar Ziemeļlatgales tradīciju iepriekš nav saskārusies, savukārt Diāna ir no Baltinavas puses un nu kļuvusi par skolotāju šī repertuāra apgūšanā. 

Ansambļa spēks ir kopīga muzicēšana un saspēle ārpus studijām četru gadu garumā. Eksāmena programma ansambļa dalībniecēm ir jaunums, kas iepriecina. Tā ir iespēja paplašināt izziņu tradicionālās mūzikas iepazīšanā gan vokālā, gan instrumentālā materiāla apguves procesā. Ansambļa pārstāves kļuvušas bagātākas, klausoties baltinaviešu izpildījumu un meklējot savas krāsas. Eksāmena programmā skan senākas un jaunākas melodijas – tieši tās, kuras Baltinavas etnogrāfiskā ansambļa dalībnieču izpildījumā skanējušas un skan visbiežāk.

Igeta Ozoliņa – balss, akordeons
Diāna Logina – balss, cītara
Agnese Lukjanova – balss, lielā bunga
Viesmāksliniece Ilze Jurjāne – vijole
Ansambļa vadītāja – Zane Šmite

Koncerteksāmena programma ŠEIT.

Dalīties ar šo ziņu