18. oktobrī JVLMA gaidāms kamermūzikas koncerts

Pirmdien, 18. oktobrī plkst. 18.00 JVLMA Lielajā zālē čelliste Diana Ozoliņa un pianiste Lelde Tīrele aicina uz kamermūzikas koncertu.

Koncertā skanēs Riharda Štrausa Sonāte čellam un klavierēm, kuru komponists pirmajā versijā rakstījis tieši pirms 140 gadiem, vien 17 gadu vecumā. Mūzika apbur ar savu jauneklīgo aizrautību un emociju daudzveidību. Johana Sebastiana Baha Svīta čellam solo do minorā un Franču svīta klavierēm si minorā izvēlētas, jo, kaut arī Baha mūzika ir stūrakmens visam vēlākam šo instrumentu repertuāram, tomēr koncertos tās nav bieži atskaņotas. 

Un kā nu bez laikmetīgās mūzikas! Noslēgumā skanēs franču komponista Gijoma Konesona 2008. gadā tapušais 3 programmatisku skaņdarbu cikls “Agartas dziesmas”. Interesants, ilustratīvs darbs par zudušu, leģendām apvītu karaļvalsti zemes iekšienē.

Diana Ozoliņa ilgus gadus ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistare. Līdztekus darbam LNSO un Latvijas Nacionālās operas orķestrī savu radošo enerģiju velta arī kamermūzikai. Kopā ar domubiedriem izveidojusi trīs pastāvīgas koncertvienības: kopā ar LNSO kolēģiem izveidots čellistu ansamblis Dream Team un stīgu kvartets 3+1, kā arī ansamblis ar Operas vadošajiem orķestra solistiem. Par izcilu darbu ansamblī Diana Ozoliņa ieguvusi Lielo Mūzikas balvu 2008. Diana Ozoliņa ir docente Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. 

Lelde Tīrele ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docente. Kā orķestra pianists sadarbojusies ar LNSO, kamerorķestri Sinfonietta Rīga, Pūtēju orķestri Rīga, kā arī bijusi sadarbība ar Latvijas Nacionālo Operas un baleta teātri, kur piedalījusies kā koncertmeistare vairāku operu iestudēšanā, kamermūzikas projektos un meistarklasēs vairāku gadu garumā. Lelde Tīrele kā oficiālais koncertmeistars spēlē vairākos starptautiskos čellistu un vokālistu konkursos Latvijā un Lietuvā, bieži iegūstot balvas par labāko koncertmeistara sniegumu. Arī kamermūzikas programmās visbiežāk dzirdama kopā ar vokālistiem un čellistiem.

Biļetes TIKAI iepriekšpārdošanā www.bilesuparadize.lv 
Biļetes cena - € 5
IEEJA AR DERĪGU COVID-19 SERTIFIKĀTU (kas apstiprina faktu par vakcināciju vai pārslimošanu) UN PERSONU APLIECINOŠU DOKUMENTU

Dalīties ar šo ziņu

Kontakti