7. decembrī notiks pianistes Diānas Zandbergas solokoncerts "Patiesība"

7. decembrī plkst. 18.00 JVLMA Lielajā zālē izskanēs pianistes Diānas Zandbergas solokoncerts Patiesība.

Koncertprogrammā Patiesība iekļautas Imanta Zemzara filozofiskās miniatūras Patiesība I un Patiesība II, kuras iezīmē ceļu no jaunības cerībām un ideālisma līdz to zudumam pusmūža krustcelēs. Savukārt svinīgi virtuozajām, Latvijas konservatorijas klavierspēles pedagogiem veltītajām Jāzepa Vītola Variācijām-portrejām Dr. art. Diāna Zandberga ir veltījusi nodaļu savā monogrāfijā par latviešu profesionālās klavierspēles vēsturi. 

Īpaši jāizceļ Paula Dambja jaundarbs Sestā klaviersonāte, kuras pamatā ir Nīcas garā sauciena četru skaņu intonācijas un arhetipiskais modelis. Sonātes daļu moto saistīti ar Andreja Eglīša dzeju:
I. Zvaigžņu tumsā klusums runā
II. Dun zvans, kam savas dziesmas devu
III. Latvija – Tu gars mums, ne pelni!

Pieminot ungāru klaviermākslas ģēnija Ferenca Lista 210. jubileju, koncerta otrajā daļā skanēs monumentālā Sonāte siminorā – viena no romantiskās klaviermūzikas augstākajām virsotnēm. Tās pamatā motīvs, kas līdzīgi kā Sfinksa sevī ietver visdziļākos noslēpumus un pārveidojas, izpaužot pretmetu: labā un ļaunā, dievišķā un dēmoniskā sadursmes. Sonāti ievadīs Lista veltījums Riharda Vāgnera piemiņai Venēcija, bet koncertu noslēgs transkripcija Vāgnera operas Tristans un Izolde noslēguma skatam Izoldes mīlasnāve.

Koncertu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Biļetes TIKAI iepriekšpārdošanā Biļešu paradīzes kasēs, www.bilesuparadize.lv
Biļetes cena – € 5
IEEJA AR DERĪGU COVID-19 SERTIFIKĀTU (kas apstiprina faktu par vakcināciju vai pārslimošanu) UN PERSONU APLIECINOŠU DOKUMENTU
Koncerta laikā jāvalkā sejas maska.

Dalīties ar šo ziņu