Aicinām pieteikties Rīgas Melngalvju brālības un JVLMA Kamermūzikas koncertprogrammu konkursam 2022

Rīgas Melngalvju brālība sadarbībā ar Latvijas Mūzikas akadēmiju jau piekto reizi izsludina kamermūzikas koncertprogrammu konkursu JVLMA studējošo instrumentāliem un vokāli instrumentāliem ansambļiem.

Konkursa mērķis ir aktivizēt kameransambļu patstāvīgu darbību JVLMA un veicināt kvalitatīvu un mākslinieciski augstvērtīgu kamermūzikas koncertprogrammu sagatavošanu un atskaņošanu.
Dalību konkursā var pieteikt jebkurš JVLMA studējošo kameransamblis, izņemot džeza kameransambļus, dalībnieku skaitā no diviem līdz četriem mūziķiem*. (*Visiem ansamblī iesaistītajiem instrumentiem (izņemot klavieres) jābūt transportējamiem ar lidmašīnu).

Konkursā katram kameransamblim jāatskaņo brīvi izvēlēta koncertprogramma (konkursā izpildāmo skaņdarbu kopējā hronometrāža apm. 30 minūtes, bet papildus jāiesniedz programma vēl apm. 20-30 minūtēm, jo galvenās balvas ieguvēju Brēmenes koncerta hronometrāžai jābūt 50-60 minūtēm).

Konkursa programmā drīkst iekļaut skaņdarbus, kas tapuši līdz 20.gs. pirmajai pusei (ieskaitot). Ierobežojums neattiecas uz latviešu komponistu darbiem, kurus vēlams iekļaut programmā.

Konkurss norisināsies vienā kārtā JVLMA Lielajā zālē 2022. gada 1. un 2. aprīlī. To vērtēs starptautiska žūrija – trīs Rīgas Melngalvju brālības pārstāvji no Vācijas un divi mūziķi no Latvijas, kuri nav darba attiecībās ar JVLMA un kurus izvēlēsies Rīgas Melngalvju brālība. Žūrijas vērtējums un lēmums par konkursa uzvarētāju ir galīgs un neapstrīdams.

Galvenā balva konkursa labākajam kameransamblim – Rīgas Melngalvju brālības vienreizēja stipendija 4000 EUR un koncerts Brēmenē 2022. gada 4. novembrī.
Pēc žūrijas ieskatiem var tikt piešķirtas arī divas Atzinības balvas – EUR 1000 katra.
Uzvarētāju apbalvošana un koncerts notiks JVLMA Lielajā zālē 2022. gada 2. aprīlī plkst. 18.00.

Pieteikumi dalībai konkursā jāiesūta elektroniski JVLMA Radošo projektu daļai (e-pasta adrese: ) līdz 2022. gada 18. martam, aizpildot pieteikuma anketu. Konkursa nolikums - ŠEIT

 

Dalīties ar šo ziņu

Kontakti