Aicinām tiešsaistē vērot Diānas Zandbergas albuma prezentācijas koncertu

12. martā plkst. 20.00 tiešsaistē no Siguldas koncertzāles “Baltais flīģeļis” būs skatāmas pianistes un JVLMA lektores un Profesionālās doktora studiju programmas direktores Diānas Zandbergas albuma “Latviešu klavierainavas” prezentācijas koncerts “Un atkal rīts…”.

Koncerts sāksies ar Imanta Zemzara miniatūru “Agri no rīta”, bet noslēgsies ar Selgas Mences starojošo gaismas oreolu “Saules halo” un ekstātiskām pavasara putnu gavilēm skaņdarbā “Rīts”, ietverot noskaņas un izjūtas, kas rodas dienas, vakara un nakts gaitā – no trauslas cerības Imanta Zemzara diptihā “Blaumaņa gads”, lepna prieka Pētera Vaska “Latviešu dejā” un poētiska smalkuma Daces Aperānes “Dievietes dziesmā”. Tam sekos dramatiskais Ērika Ešenvalda “Sasalušais horizonts”, ar kuru pārsteidzoši kontrastē Andra Vecumnieka humoristiskā un spoži virtuozā parafrāze “Quasi Karmena”, kā arī Mārītes Dombrovskas traģisku izjūtu cauraustās “Impresijas klavierēm un elektronikai”, kur pianiste Diāna Zandberga izpildīs horeogrāfes Guntas Liepiņas radītu dejas epizodi.

Pēc koncerta sarunu ar Diānu Zandbergu un komponistiem vadīs Latvijas Mūzikas informācijas centra un Nacionālās ierakstu kompānijas “SKANi” vadītājs, klarnetists Egīls Šēfers. 

Latvijas Nacionālās ierakstu kompānijas “SKANi” izdotajā albumā “Latviešu klavierainavas”, kas tapis skaņu režisoru Jāzepa Kulberga un Jāņa Zandberga vadībā no 2011. līdz 2021. gadam, iekļauti 13 latviešu komponistu, tostarp Jāņa Mediņa, Paula Dambja, Andra Dzenīša, Gundegas Šmites, Jāņa Zandberga un Anitras Tumševicas, klaviermūzikas skaņdarbis, turklāt lielākā daļa skaņdarbu ir ierakstīti pirmo reizi.

“Mūziķim ir svarīgi apzināties savas saknes un popularizēt Dzimtenes skaņražu veikumu, tāpēc priecājos par iespēju atklāt vērtīgus, līdz šim vēl neieskaņotus klavierdarbu manuskriptus, kā arī sadarbībā ar mūsdienu komponistiem bagātināt latviešu klaviermūzikas ierakstu klāstu,” uzsver Diāna Zandberga, kas, koncertējot Eiropas valstīs un ASV, pirmatskaņojusi vairākus desmitus dažādu komponistu klavierdarbu un ieskaņojusi astoņus soloalbumus. 

Mākslas zinātņu doktore un latviešu klaviermūzikas pētniece Diāna Zandberga ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Klavieru katedras mācībspēks un Profesionālās doktora studiju programmas direktore. Informācija par mākslinieci – ŠEIT.
Koncerts Zoom platformā būs skatāms 12. martā plkst. 20.00 pēc Latvijas laika UTC +2 vai 13:00 EST. Informācija par Zoom saiti ŠEIT.

Organizē Latviešu kultūras biedrība "TILTS".

Dalīties ar šo ziņu