Aizvadītas JVLMA profesora Toma Ostrovska meistarklases Londonā

JVLMA Klavieru katedras pārstāvis asoc. prof. Toms Ostrovskis 4. februārī viesojās Londonas Miltonkortas koncertzālē, tematiskā meistarklasē ar britu un spāņu klavierspēles studentiem no Gildholas Mūzikas un drāmas skolas strādājot pie Sergeja Rahmaņinova Trešā klavierkoncerta op. 30 re minorā interpretācijām.

Gildholas Mūzikas un drāmas skolas Izpildītājmākslas nodaļas vadītājs un klavierspēles profesors Ronans O’Hora komentē: “Apgūstot Rahmaņinova Trešo klavierkoncertu, kura monumentalitāti un sarežģītību pats komponists pianistam Vladimiram Horovicam komentējis ar vārdiem “…šo koncertu es komponēju ziloņiem”, ļoti nozīmīgas ir iespējas šo skaņdarbu aprobēt klausītāju priekšā, kā arī saņemt mākslinieciskus un tehniskus padomus no pieredzējušiem mūziķiem. Drosme apgūt un atskaņot šo klavierkoncertu piemīt salīdzinoši nedaudziem pianistiem, taču tā sanācis, ka Gildholā to šobrīd vienlaikus apgūst vairāki jaunieši – esmu drošs, ka šajā meistarklasē gūtās zināšanas viņiem lieti noderēs.” 

Londonas Sitijā  2013. gadā būvētās 600-vietīgās Miltonkortas koncertzāles akustiskās īpašības akadēmiskās mūzikas izpildījumiem rūpīgi pielāgojuši vadošie inženiertehniskās industrijas eksperti "Arup Associates" un uz zāles diviem izcilajiem “Steinway&Sons” koncertinstrumentiem pilsētas vadošo augstskolu studentiem meistarklases regulāri sniedz tādi starptautiski pazīstami pianisti kā Roberts Levins, Ričards Gūds, Igors Levits, Vladimirs Aškenazi un Marejs Peraia.

Dalīties ar šo ziņu