Aizvadīts Pētera Vaska fonda kompozīcijas konkurss

6. jūnijā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) aizvadīts tradicionālais Pētera Vaska fonda konkurss sadarbībā ar docenta Ērika Ešenvalda vadīto Kompozīcijas katedru.

2. vietu ieguva Diāna Gritāne (prof. Andris Vecumnieks) par skaņdarbu “06.02.2023” un Renārs Veličko (prof. Selga Mence un doc. Ēriks Ešenvalds) par skaņdarbu “Ar laiviņu ielaidosi”, savukārt 3. vietu ieguva Kārlis Rērihs (prof. Andris Vecumnieks) par skaņdarbu “Balāde par kaprīzo kumeliņu”. 

Žūrijas komisija, kurā bija Pēteris Vasks, Baiba Kurpniece, Dita Krenberga, Vilnis Šmīdbergs un Sandis Šteinbergs, šogad lēma konkursā nepiešķirt 1. vietu, kā arī prēmiju par izcilu interpretāciju. 

Ar muzikālu priekšnesumu konkursu kuplināja JVLMA koklētāju ansamblis, kurā muzicēja Katrīna Mačuka, Elīna Agneta Lamberte, Rūta Zālīte un Samanta Ceruka. 

Konkursā sešus skaņdarbus interpretēja soprāns Eva Marija Savčuka, pianisti Mārtiņš Zilberts, Kristiāns Patriks Krastiņš un Marina Anna Timofejeva, saksofoniste Viktorija Gžibovska, dziedātāja Marta Liepiņa, sitaminstrumentālists Arnis Stepiņš, vijolniece Arina Bardova, akordeoniste Anta Puķīte, flautiste Terēza Tīrmane, mežradznieki Daniels Sabanskis un Kārlis Rērihs.   

Pētera Vaska fonds saka lielu paldies par mūziķu un komponistu ieguldīto darbu un dalību konkursā. Ikgadējo konkursu fonds rīko, lai veicinātu latviešu kamermūzikas jaunradi. Labākie komponisti bieži tiek izvēlēti tālākai sadarbībai Pētera Vaska fonda rīkotajos koncertos.

Dalīties ar šo ziņu