Akadēmijā apskatāma izstāde par brāļiem Kokariem

Līdz 21. martam pie JVLMA Lielās zāles ir apskatāma ceļojošā izstāde “Laimes bērni. Kokariem – 100”. 

Latvijas kora mūzikas tradīcijas un šobrīd jau vēsture nav iedomājama bez tādiem dižgariem kā Imants un Gido Kokari. Brāļi Kokari dzimuši toreizējā Vecgulbenes pagastā. Vide, cilvēki apkārt, tobrīd esošā izglītības sistēma, veiksmīgi sagadījušies apstākļi salikumā ar brāļiem piemītošo mūzikas talantu un rakstura īpašībām ļāva turpināt vairāk nekā simts gadus senās latviešu kordziedāšanas tradīcijas, attīstot tās neticami augstā līmenī.
Atzīmējot leģendāro kordiriģentu simtgadi, Gulbenes novada bibliotēka, iesaistoties novada jauniešiem, apzinājusi nepublicētos materiālus un laikabiedru atmiņu stāstus, kas raksturo diriģentu ieradumus, izturēšanos, katra savdabīgo dzīves uztveri, parādot viņu unikalitāti, kas spēja iedvesmot un aizrautīgi “pavilkt” līdzi. Ikvienam ir savs stāsts un savas atmiņas, taču viss kopā papildina mūzikas kultūrvidi ar nozīmīgo stāstu par brāļiem Kokariem, akcentējot katra personību.
Savos stāstos par brāļiem Kokariem dalījušies koru dalībnieki, brāļu studenti, diriģenti. Iegūto materiālu apkopojums ir skatāms 9 planšetēs, atspoguļojot šādas tēmas: brāļi, Kokaru koru ikdiena, koru ārzemju braucieni, koru skates, konkursi, koru tērpi, repertuārs, brāļi Kokari kā pasniedzēji, brāļu Kokaru kordiriģēšanas žesti.
Izstādē skatāmas arī fotogrāfijas no JVLMA Bibliotēkas Fotogrāfiju arhīva.
Digitāli izstādi var apskatīt ŠEIT.

Dalīties ar šo ziņu