JVLMA un Yamaha stipendijas konkursa uzvarētāja – Darja Baranova

Jau 27. reizi, pateicoties sadarbībai ar japāņu mūzikas instrumentu ražotāju kompāniju "Yamaha", Mūzikas akadēmijai ir iespēja atbalstīt vienu JVLMA studentu, piešķirot viņam vienreizēju Yamaha stipendiju 1000 EUR apmērā. 

22. februārī JVLMA Lielajā zālē par stipendiju konkursā sacentās deviņi JVLMA koka pūšaminstrumentu spēles specialitātes studenti un maģistranti:
Darja Baranova (flautas spēles specialitātes 4. kursa studente)
Luca Quaranta (flautas spēles specialitātes 2. kursa maģistrants)
Zane Ozola (flautas spēles specialitātes 2. kursa studente)
Dārta Stašāne (flautas spēles specialitātes 1. kursa maģistrante)
Luca Perlini (flautas spēles specialitātes 2. kursa maģistrants)
Arnita Lipska (saksofona spēles specialitātes 1. kursa studente)
Sigita Kuzmina (klarnetes spēles specialitātes 2. kursa maģistrante)
Elena D'incà (flautas spēles specialitātes 3. kursa studente)
Māris Narvils (fagota spēles specialitātes 1. kursa students)

Stipendijas pretendentus vērtē žūrijas priekšsēdētāja Anete Toča (Sinfonietta Riga izpilddirektore, LNSO flautiste) un žūrijas locekļi Pēteris Endzelis (Sinfonietta Riga un LNOB oboju grupas koncertmeistars), Mārcis Kūlis (klarnetists, Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas klarnetes spēles pasniedzējs), Alejandro Áyax Llorente Gómez (saksofonists, Jurjānu Andreja VII Starptautiskā koka Pūšaminstrumentālistu konkursa laureāts).

Pēc žūrijas vērtējuma par konkursa uzvarētāju kļuva studente Darja Baranova. Paldies asociētajai profesorei Ilonai Meijai, paldies koncertmeistarēm – asociētajai profesorei Hertai Hansenai, kas strādāja ar studenti sagatavošanās procesā, un lektorei Ievai Dzērvei, kas aizvietoja kolēģi konkursa laikā!
“Man ir milzīgs gods saņemt “Yamaha” stipendiju. Tas būs lielisks ieguldījums jaunā instrumenta iegādē,” pēc konkursa rezultātu paziņošanas atzīst Darja. “Konkurss ir tas, kas motivē turpināt attīstīt savas profesionālās prasmes, un palīdz uzturēt kontaktus ar citiem mūziķiem un dalīties ar viņiem savā pieredzē. It īpaši šobrīd svarīgi ir nepazaudēt ticību sevī un mūzikā, tāpēc konkurss, kur ir iespēja klausīties citu mūziķu priekšnesumus un saņemt komentārus no žūrijas, ir “veselīga” lieta.”

Dalīties ar šo ziņu