Apsveicam Līgu Griķi ar panākumiem konkursos!

Aprīlī JVLMA 4. semestra maģistrante, koklētāja Līga Griķe (lekt. Andas Eglītes kokles klase) ieguva divas pirmās vietas, piedaloties divos video formāta konkursos - String Premium 2021 un Art Dominanta

No 20. līdz 25. aprīlim pirmo reizi notika Starptautiskais Stīgu instrumentu izpildītāju konkurss String Premium 2021, kas norisinājās divās kārtās. Pirmajā kārtā piedalījās vairāki simti dalībnieku, savukārt otrajā kārtā tika atlasīti daži labākie. Otrās kārtas dalībnieku uzdevums bija nofilmēt video, kurā tika atskaņoti četri noteikta žanra skaņdarbi. Sniegumu vērtēja starptautiski izraudzīta žūrija - mūzikas profesionāļi no Moldovas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas un citām valstīm. Līga, konkurējot ar Lietuvas, Moldovas, Ukrainas un Baltkrievijas mūzikas akadēmiju un konservatoriju studentiem, tika novērtēta ar visaugstāko punktu skaitu un ieguva 1.vietu.

No 4. līdz 18. aprīlim jau devīto reizi norisinājās Starptautiskais  tradicionālo mūzikas instrumentu izpildītāju konkurss Art Dominanta. Šogad tajā pirmo reizi tika iekļautas arī kokles. Konkursā piedalījās 393 solisti, kurus vērtēja 25 starptautiskas žūrijas locekļi. Arī šis konkurss norisinājās divās kārtās. Fināla kārtā Līga tika vērtēta kopā ar kankles spēlētājām no Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmijas un ieguva augstāko žūrijas novērtējumu - 1.vietu, kā arī tika izvirzīta uz superfinālu cīņā par GRAND PRIX. Superfinālā Līgas video vērtēja 22 žūrijas locekļi, un viņa ieguva visnotaļ augstu novērtējumu. Konkursa programmu iespējams noklausīties ŠEIT

Par konkursos iegūto pieredzi Līga Griķe stāsta: "Gatavošanās šiem konkursiem bija tikpat laikietilpīga kā gatavošanās klātienes konkursiem. Protams, ir visai savādi piedalīties starptautiskos konkursos no mājām vai sajust konkursa atmosfēru, kad vienīgais klausītājs ir kamera, taču jāatzīst, ka esmu ieguvusi tiešām lielu pieredzi. Veicot video ierakstus, man kārtējo reizi radās pārdomas - vai iespējams spēlēt vienlaikusi emocionāli piesātināti, kā arī tehniski precīzi, turklāt to darot vairākas reizes pēc kārtas?

Konkursi koklei radniecīgiem instrumentiem notiek daudz retāk kā tādi, kuros pārstāvēti simfoniskā orķestra instrumenti, tāpēc tas, ka šogad varēju paspēt sagatavoties veseliem diviem, bija patīkams pārsteigums.

Pirmās vietas iegūšana man nozīmē tiešām daudz, jo mani augsti novērtējuši koklei radniecīgo instrumentu speciālisti - cilvēki, kuri pārzina mana intrumenta specifiku, tā skanējumu, skaņas veidošanas paņēmienus un citas detaļas, kas citu instrumentu pārstāvjiem bieži vien ir svešas. Jūtos tiešām pagodināta par augsto novērtējumu un ar jaunu sparu esmu gatava doties tālāk!"

Dalīties ar šo ziņu