Aptauja ārvalstīs dzīvojošiem Latvijas radošajiem profesionāļiem

Līdz 27. septembrim Eiropas Latviešu apvienība (ELA) un Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) aicina piedalīties aptaujā, kuras mērķis ir pirmo reizi apzināt ārpus Latvijas dzīvojošu radošo profesiju pārstāvju viedokli par darba iespējām mītnes zemē, sadarbības pieredzi ar Latviju un citiem jautājumiem.

“Radošums ir viens no Latvijas spēka avotiem un attīstības virzītājiem – gan Latvijā, gan ietiecoties tālu pasaulē līdz ar mūsu mākslas, mūzikas, dizaina un kultūras menedžmenta talantiem. Sākot otro simtgadi, vēlamies palīdzēt Latvijai apzināt savu radošo diasporu, lai rastu jaunas iespējas kultūras nozares un profesionāļu attīstībai”, aptaujas mērķus skaidro Eiropas Latviešu apvienības prezidija priekšsēde Elīna Pinto.

Anda Laķe, Latvijas Kultūras akadēmijas prorektore zinātniskajā darbā, papildina: “Radošie profesionāļi ir būtiskākā kultūrvides daļa ar īpašu lomu jebkuras tautas un valsts izaugsmē. Ir ļoti svarīgi apzināt Latvijā dzimušo, bet ārpus Latvijas strādājošo kultūras un radošā sektora pārstāvju pieredzi ikdienas darbā un komunikācijā, lai kopīgi atklātu efektīvākās iespējas sadarbībai, ideju apmaiņai un savstarpējam atbalstam.”

Pētījuma rezultāti tiks izmantoti, izstrādājot rekomendācijas radošās diasporas politikai un politiskajām iniciatīvām dažādu sadarbības veidu atbalstam. Ikviens viedoklis, pieredze un vērtējumi nozīmīgi padziļinās izpratni par radošās diasporas profesionālo aktivitāšu iespējām un šķēršļiem, kā arī vēlamajām atbalsta aktivitātēm. Plašāka informācija par pētījumu un pētījuma aptaujas anketa atrodama mājas lapā. Aptauja tiek veikta Latvijas Kultūras akadēmijas doktorantes Ilze Upatnieces promocijas darba ietvaros.

Aptauju informatīvi atbalsta Latvijas Kultūras akadēmija, Latvijas Mākslas akadēmija, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Nacionālais kino centrs un citi nozares partneri.

Eiropas latviešu apvienībā (ELA) apvienojušās 25 latviešu un latviešu sadraudzības nevalstiskās organizācijas no 19 Eiropas valstīm ārpus Latvijas. ELA mērķis ir pārstāvēt Eiropas latviešu diasporas intereses, saskaņot tās biedru organizāciju darbību informācijas, latviskās izglītības, kultūras un pilsoniskās līdzdalības jomās, kā arī veicināt sadarbību starp biedru un radniecīgām organizācijām. Plašāka informācija par ELA un radošo profesionāļu pētījumu atrodama biedrības mājas lapā.

Dalīties ar šo ziņu