Ar klasiskās mūzikas koncertu “Beidzot!” JVLMA simfoniskā orķestra septets un oktets atklās jauno sezonu

“Beidzot!” – lai gan koncentrētā veidā, atsākas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) simfoniskā orķestra sezona!

Pēc gandrīz pusgada klusuma pauzes Mūzikas akadēmijas koncertdzīvei ir pienācis laiks atdzimt - šoreiz Vīnes klasikas gaišajās un dziedējošajās skaņās. 24. septembrī plkst. 18.00 mūzikas mīļotāji tiek aicināti uz klasiskās mūzikas koncertu “Beidzot!”, kurā uz Lielās zāles skatuves kāps JVLMA simfoniskā orķestra septets un oktets. Klausītājus priecēs Ludviga van Bēthovena un Volfganga Amadeja Mocarta skaņdarbi.

Koncertrogrammā izskanēs divi gaišu noskaņu un dzirkstošas enerģijas caurvīti Vīnes klasiķu skaņdarbi. JVLMA simfoniskā orķestra pūtēju oktets atskaņos V. A. Mocarta  Serenādi Mibemol mažorā KV 375. Skaņdarba agrīnā versija mazākam mūziķu sastāvam tapusi 1781. gadā, savukārt ideja par oktetu izveidojusies gadu vēlāk, kad komponists partitūrā iekļāvis arī divas klarnetes un ar lielu entuziasmu dažādojis tā melodiskās un tembrālās nianses. 

JVLMA simfoniskā orķestra septeta interpretācijā izskanēs L. van Bēthovena Septets Mibemol mažorā op. 20. Sacerēts 1799. gadā un atskaņots gadu vēlāk, Austrijas ķeizarienei un pēdējā Svētās Romas impērijas imperatora Franča II Hābsburga sievai Marijai Terēzijai veltītais septets izpelnījies tūlītēju publikas atzinību. Līdz pat mūsdienām šis ir viens no pazīstamākajiem skaņdarbiem septiņu cilvēku ansamblim, kas savu vietu atradis daudzos nošu izdevumos un dažādu instrumentu aranžijās.

Tieši ar tik skaistu, dzīvespriecīgu, gaišu un dvēseli dziedinošu programmu  beidzot gaidām savus klausītājus uz koncertu klātienē! Biļetes iegādājamas TIKAI iepriekšpārdošanā “Biļešu paradīzes” kasēs vai www.bilesuparadize.lv. Biļetes cena - € 5; pensionāriem, studentiem, skolēniem - € 3. 

Dalīties ar šo ziņu