Arta Briede – par savu praksi Dziesmu svētkos

Mežaparka Lielajā estrādē ar koncertiem “Tīrums” un “Kopā augšup” nedēļas garumā no 2023. gada 3. jūlija līdz 9. jūlijam man kā JVLMA studentei bakalaura apakšprogrammā “Skolotājs teātra mākslā un kultūras studijās” izskanēja ne tikai XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu svētki, bet arī iegūta pieredze profesionālās specializācijas praksē.

Prakses ietvaros veicu koru koordinatora pienākumus. Nedēļas laikā bija jāspēj līdz skatītājiem aizvest divus atšķirīgus koncertus – atšķirīgus ar savam niansēm, repertuāru un tehnisko zīmējumu. Sākumā apmācības visas dienas garumā koru koordinatoriem, lai apzinātu savus pienākumus, uzdevumus un labākās organizatoriskās stratēģijas. Pēcāk jau maldīšanās tehniskajos plānos kopā ar svētku dalībniekiem, lai kopā pārbaudītu pacietību un sagatavoto darba plāna efektivitāti. Nedēļas laikā tika praktizētas pielāgošanās spējas, improvizācija, darbs ar cilvēkiem, kā arī praksē pielietotas studijās iegūtas zināšanas par balss saišu stiprināšanu un pareizu lietojumu.

Manos pienākumos ietilpa komunikācija ar koru dalībniekiem, informācijas sniegšana, stādīšana kolonnās un uzvešana uz skatuves. Katram koru koordinatoram tika iedalītas savas kolonnas, par kurām tie bija atbildīgi, lai dziedātāji nonāk pareizajās vietās un lai to dara graciozi, virs smagās nošu grāmatas paceltiem deguniem. Manuprāt, mērķis – sniegt skatītājiem iecerētos koncertus – tika veiksmīgi sasniegts, taču kā koru koordinatoram virsmērķis bija sasniegt galveno, vadītāja Ilmāra Millera nosprausto, mērķi, lai kolonnas uznāk ātri, efektīvi un nekavē.

Kopumā XXVII  Dziesmu svētki man ne tikai sniedza patriotiskas svētku izjūtas, bet arī praktiskas iemaņas darbā ar cilvēkiem un darba organizāciju.

Arta Briede
JVLMA Mākslu pedagoģijas nodaļa
3. kursa studente

 

Dalīties ar šo ziņu