Atklājot orķestra koncertsezonu, noskaidroti Starojuma balvas ieguvēji

Piektdien, 29. septembrī, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Simfoniskā orķestra sezonas atklāšanas koncerts ir krāšņi izskanējis ar komponista, bijušā JVLMA rektora, profesora Jura Karlsona sumināšanu jubilejā, skanot viņa opusiem "Kafijas kantāte" un "Koana", kā arī Jāņa Ivanova 21. simfonijai. 

Koncertā svinīgi tika pasniegta JVLMA jaundibinātā, mākslinieces Annas Heinsbergas-Varnases darinātā Starojuma balva. Par izciliem, ilggadīgiem nopelniem akadēmijas darbībā un misijā, izstarojot enerģiju, iniciatīvu, gaismu, sirds siltumu, atbalstu, šogad tā pasniegta JVLMA Ārlietu daļas vadītājai, emeritētajai profesorei Maijai Sīpolai, diriģentam, JVLMA Kordiriģēšanas katedras docētājam Arvīdam Platperam un JVLMA Nošu nodaļas galvenajai bibliotekārei Ilzei Lazdiņai. 

Īpašu paldies sakām JVLMA Simfoniskajam orķestrim un tā mākslinieciskajam vadītājam, diriģentam Kasparam Ādamsonam, kā arī Orķestra prakses vadītājam, profesoram Jānim Puriņam par milzīgo darbu, iestudējot koncerta repertuāru. Klausītāju atzinību izpelnījās arī koncerta solisti, JVLMA studējošie Laima Ratniece-Miltiņa (klarnete) un Mihails Pranovičs (klavesīns).

No sirds pateicamies ikvienam, kurš ieradās uz mūsu lielo notikumu, tostarp Latvijas Republikas kultūras ministrei Agnesei Loginai!

Daži fotomirkļi ir zemāk, bet pilna fotogalerija atrodama ŠEIT

Dalīties ar šo ziņu