Atklāta festivāla izglītības programma pasaulslavenu mūziķu vadībā – Rīga Jūrmala Akadēmija!

Mūzikas festivāls “Rīga Jūrmala” atklāj jaunu iniciatīvu – “Rīgas Jūrmalas Akadēmiju” (RJ Akadēmija).

Sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (JVLMA), jaunie talanti no Latvijas, Baltijas un citām pasaules valstīm šovasar festivāla ietvaros varēs apgūt meistarību pasaulslavenu interpretu vadībā. 

Pateicoties festivālam “Rīga Jūrmala”, mums būs liels gods organizēt meistarklases jaunajiem talantiem, sadarbojoties ar tāda līmeņa māksliniekiem kā pianisti sers Andrāšs Šifs, Leifs Ūve Andsness un pasaules slavu guvušais diriģents Manfrēds Honeks, kuru vārdi zināmi ikkatram klasiskās mūzikas studentam.

Īpašs prieks, ka šo iniciatīvu varam organizēt Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simtgadē – profesors Jāzeps Vītols jau no pirmajām augstskolas pastāvēšanas dienām kolēģiem devis uzdevumu rūpēties par Latvijas jauno talantu maksimāli starptautisku un demokrātisku izglītību,” saka Toms Ostrovskis, Rīgas Jūrmalas Akadēmijas direktors un JVLMA Klavieru katedras asociētais profesors un Izpildītājmākslas nodaļas vadītājs.

“Dibinot mūzikas festivālu “Rīga Jūrmala”, mums bija skaidrs ilgtermiņa redzējums – mēs vēlējāmies izveidot unikālu platformu, lai sniegtu iespēju Latvijas un citu valstu jaunajiem talantiem strādāt ar pasaules izcilākajiem mūziķiem, kas festivāla ietvaros vasarā uzstājas Rīgā un Jūrmalā. Šogad pēc veiksmīgas festivāla pirmās sezonas, ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas atbalstu, esam raduši iespēju pievērst uzmanību klasiskās mūzikas izglītībai, sniedzot iespēju vairākiem desmitiem jaunu un talantīgu izpildītājmākslinieku pilnvedot savu meistarību un veidot dialogu ar lielākajiem mūsdienu klasiskās mūzikas vārdiem,” saka Zane Čulkstēna, festivāla izpilddirektore.  

RJ Akadēmijas ietvaros notiks klavieru, stīgu un pūšamo instrumentu meistarklases, kuras vadīs Sers Andrāšs Šifs (11.jūlijs), Leifs Ūve Andsness (30. augusts) un Bavārijas Radio Simfoniskā orķestra vadošie mūziķi (no 17. līdz 21. jūlijam) – Tobiass Steimans un Džulita Smolena (vijoles), Laionels Kotē (čells), Filips Buklī (flauta) un Natālija Švābe (pikolo flauta). 

Šogad Bavārijas Radio Simfoniskais orķestris festivālā “Rīga Jūrmala” uzstāsies Marisa Jansona piemiņas zīmē. Piedaloties BRSO vadošajiem orķestra mūziķiem tiks organizēta Marisam Jansonam veltīta diriģēšanas meistarklase, kuru vadīs Manfrēds Honeks.

JVLMA Simfoniskā orķestra diriģēšanas katedras vadītājs prof. Andris Vecumnieks: “Esam pagodināti, ka mūsu studentiem ir iespēja pilnveidot savu diriģēšanas līmeni pie šī diriģenta un orķestra dalībniekiem. BRSO vadītājs ilgus gadus bijis mūsu augstskolas Goda profesors, Latvijas diriģēšanas skolas spilgtākais pārstāvis Mariss Jansons. Viņa skolai ir savs turpinājums – Marisa Jansona audzēknis, JVLMA profesors Viesturs Gailis, kā arī vairāki vidējās paaudzes diriģenti, kuri šobrīd pasaulē turpina daudzināt Latvijas vārdu pasaulē – Andris Nelsons, Andris Poga un Ainārs Rubiķis. Tagad, pateicoties šai iniciatīvai un ierosmei, radīta lieliska iespēja apliecināt sevi un spert pirmos soļus profesionālās meistarības visaugstākās raudzes pakāpē arī jaunajiem JVLMA diriģēšanas meistariem.“

Pieteikšanās process 

Pieteikšanās meistarklasēm tiek atvērta šodien, 24. februārī pieredzējušiem bakalaura un maģistrantūras studentiem. Piesakoties, jaunie talanti tiks aicināti iesūtīt profesionālās pieredzes aprakstu, foto un performances video. Pieteikšanās termiņš – 2020. gada 10. maijs. Ar konkursa kārtībā apstiprinātajiem kandidātiem akadēmijas organizatori sazināsies individuāli.

Meistarklašu ietvaros dalībniekiem būs iespējams individuāli strādāt ar pasniedzējiem, kā arī piedalīties kopīgi organizētajās meistarklasēs un darba grupās. 

Tāpat dalībnieki tiks aicināti uz festivāla “Rīga Jūrmala” koncertiem, kuru ietvaros būs iespēja tikties arī ar citiem festivāla māksliniekiem, kā arī apmeklēt citus festivāla ietvaros organizētos pasākumus. 

Tāpat arī RJ Akadēmija paredz konkrētu skaitu līdz 300 EUR stipendiju, lai segtu ceļošanas un citas saistītās izmaksas. 

Vairāk informācijas www.rjmusicacademy.com vai rakstot uz e-pastu: .

Dalīties ar šo ziņu