Maija sākumā Islandes Mākslu universitātē viesojās JVLMA Klavieru katedras delegācija – profesionālā bakalaura studiju programmas 4. kursa klavierspēles studentes Jeļizaveta un Sofja Gridjuško, kā arī Klavieru katedras asociētais profesors Toms Ostrovskis.
Vizītes ietvaros studentes un docētājs 3. maijā sniedza koncertlekciju par latviešu klaviermūziku – izskanēja Alfrēda Kalniņa un Pētera Vaska mūzika klavierēm solo, kā arī Romualda Kalsona cikls “Mozaīka” klavierēm četrrocīgi, par kura atskaņojumu Jeļizaveta un Sofja Gridjuško 2022. gada konkursā JVLMA labākais studentu kameransamblis ieguvušas 2. vietu un JVLMA Kameransambļa un klavierpavadījuma katedras speciālbalvu duetu kategorijā. Asoc.prof. Toms Ostrovskis arī vadīja meistarklases Islandes augstskolas studentiem, strādājot pie V.A. Mocarta, J. Brāmsa, F. Šopēna, A. Skrjabina un S. Rahmaņinova klavierdarbu interpretācijām.
JVLMA Klavieru katedras sadarbība ar ziemeļvalstu augstskolu klavieru katedrām notiek projekta Crossing Keyboards ietvaros, profesoriem un studentiem savstarpēji viesojoties ar koncertiem un meistarklasēm Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijā, Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijā, Sibeliusa akadēmijā, Stokholmas Karaliskajā mūzikas akadēmijā un Islandes Mākslu universitātes Mūzikas departamentā. JVLMA Klavieru katedras vizīte Islandē pandēmijas radītu šķēršļu dēļ šogad tika dalīta divās delegācijās - pirmajā delegācijā marta sākumā ar priekšnesumiem un meistarklasēm JVLMA pārstāvēja katedras vadītājs prof. J. Kalnciems, kā arī studentes Anna Ivanova un Sofija Zaiceva. Savukārt marta otrajā nedēļā JVLMA apmeklēja Islandes Mākslu universitātes docētāji Peters Máté un Edda Erlendsdóttrira, kuri divas dienas strādāja ar JVLMA jaunajiem pianistiem, un augstskolas studenti, kuri sniedza koncertu JVLMA Lielajā zālē. Projekta norisi atbalsta Nordplus mobilitātes tīkls.
Māsas Gridjuško par vizīti saka: “Priecājamies, ka publika silti uzņēma mūsu priekšnesumus, īpaši tādēļ, ka spēlējām latviešu mūziku. Projekts Crossing Keyboards ir brīnišķīga iespēja studiju laikā viesoties citu Eiropas valstu augstskolās, iepazīt to profesorus un studentus. Tāpat ļoti interesanti un iedvesmojoši ir saskarties ar citu valstu kultūru, vēsturi un dabu – šajā gadījumā, mežonīgu un nepieradinātu. Ļoti noderēja koncertprakses iespēja uz labiem instrumentiem, jo Islandē atskaņotos darbus šogad spēlēsim savā specialitātes diplomeksāmenā.”