Docents Petraškevičs konkursā Amsterdamā ieguvis 1. vietu

No 29. novembra līdz 3. decembrim Amsterdamā Orgelpark koncertzālē norisinājās Prix Annelie de Man – klavesīna un jaunās mūzikas festivāls/konkurss, kura centrā ir ideja par klavesīnu 21. gadsimtā. 

Konkurss notika atsevišķi klavesīnistiem un komponistiem. Komponistu konkursa ietvaros (tajā bija jāiesniedz darbi, kuros klavesīnam atvēlēta vadoša loma) žūrija – Guus Janssen, Roderik de Man un Ere Lievonen – oktobrī no vairāk nekā 60 iesūtītajām kompozīcijām atlasīja septiņus finālistus, kuru opusi izskanēja 1. decembra koncertā. 

Festivāla noslēgumā tika paziņoti klavesīnistu un komponistu konkursu uzvarētāji. Komponistu konkursā 1. vietu ieguva Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiajs (JVLMA) Kompozīcijas katedras docents, komponists, šā gada JVLMA Gada balvas labākajam macībspēkam ieguvējs Jānis Petraškevičs ar skaņdarbu "Neparalēles" klavesīnam un akordeonam (2022), kuru atskaņoja Ere Lievonen un Marko Kassl. 

Jānis Petraškevičs šo pasākumu apmeklēja klātienē, pateicoties JVLMA Erasmus+ programmas atbalstam. Erasmus+ atbalsts šo festivālu ļāva apmeklēt arī klavesīnistei Ievai Salietei, kura kopā ar Artūru Noviku šogad pirmatskaņoja "Neparalēles".

Galerijā: Martas Veinbergas un publicitātes foto.

Dalīties ar šo ziņu