Dzintara muzikālo sarunu klubs

Uzsākot rudens sezonu un atklājot jauno mācību gadu, Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars" sadarbībā ar JVLMA un fondu "Uniting History" piedāvā izglītojošu sarunu ciklu apmeklētājiem, kuri interesējas par Eiropas un pasaules mūzikas vēsturi.

Desmit lekcijās, kas būs pieejamas kā klātienē, tā tiešraidē, kopā ar Latvijas izcilākajiem muzikologiem un praktiķiem atklāsim  likumsakarības kultūrā un komponistu dzīvē. 

Koncertzāle "Lielais dzintars" ir kļuvusi par auglīgu vidi visdaudzveidīgākajiem mūzikas notikumiem. Lai klausītājos veicinātu dziļāku skaņu mākslas izpratni, šī gada rudenī tiek aizsākta jauna iniciatīva — Dzintara muzikālo sarunu klubs. Tā būs platforma  kopīgām sarunām, diskusijām un viedokļu apmaiņai, kurā aicināti iesaistīties gan kaislīgi melomāni, gan aizrautīgi mākslas baudītāji, gan zinātkāri studenti un ieinteresēti entuziasti. 

Mūzika ir paradoksāla: tā notiek laikā un dzimst ik mirkli vienlaikus. Tā top un tiek piedzīvota nebeidzamos dialogos — starp ideju un komponistu, starp partitūru un mūziķi, starp dzīvo skaņu un klausītāju.

Ik mēnesi no septembra līdz maijam otrdienu vakaros tiksimies kluba sarunu vakaros "Lielā dzintara" Kamerzālē, lai kopīgi ceļotu laikmetos, pievēršot uzmanību nozīmīgākajiem notikumiem tajos. Arī lai apstātos svarīgākajos un pārsteidzošākajos pierakstītās mūzikas estētikas attīstības pagriezienpunktos no viduslaikiem līdz pat mūsdienām. 

Cikla desmit tikšanās reizēs — lekcijās — būs iespēja sastapties gan ar mūzikas pētniekiem, gan praktiķiem, uzklausot stāstus un iepazīstot īpaši izmeklētus audio un video materiālus. 

Muzikālo sarunu klubā interesenti var piedalīties gan klātienē, apmeklējot tikšanās reizes koncertzāles "Lielais dzintars" Kamerzālē, gan attālināti. Pēc desmit lekciju cikla noslēguma, dalībniekiem, kuri būs piedalījušies vismaz septiņās lekcijās, būs iespēja saņemt apliecinājumu par kursa noklausīšanos. Apliecinājumu varēs saņemt tikai tie apmeklētāji, kas pirms lekcijas reģistrējušies klātienes vai tiešsaistes apmeklējumam.

Esam entuziasma pilni un atvērti šai jaunajai sadarbībai ar Liepājas koncertzāli “Lielais dzintars”, lai kopīgi piedāvātu unikālu 10 izglītojošo lekciju ciklu ikvienam, kurš interesējas par mūziku un mākslu.

Mūsu augstskolas mācību spēki šajā projektā ir uzņēmušies jaunu izaicinājumu — par vēsturiski nozīmīgākajiem mūzikas attīstības pieturpunktiem vēstīt ikvienam saprotamā formātā, atvērtu sarunu veidā. Ceram, ka šis mācību gads kopā ar liepājniekiem un entuziastiem no visas Latvijas mums kopā izdosies vērtīgiem atklājumiem piepildīts," akcentē JVLMA rektors, profesors Guntars Prānis, ar kuru klausītāji lektora lomā tiksies jau pirmajā, viduslaiku mūzikas stāstam veltītajā lekcijā 14. septembrī.

Lasīt vairāk

Dalīties ar šo ziņu