Dzintra Erliha sniedz solokoncertus un koncertlekcijas ASV

No 19.-28. oktobrim JVLMA docētāja Dr. art. Dzintra Erliha sniedza solokoncertu tūri ASV, uzstājoties Klīvlendā, Filadelfijā, Omahā un Ņujorkā.

Koncertu programmā skanēja latviešu komponistu: Lūcijas Garūtas, Jāņa Ivanova, Pētera Vaska, Aivara Kalēja skaņdarbi, kā arī F. Šopēna, A. Skrjabina, S. S. Birgissona un citu komponistu klavierdarbi.

Līdzās solokoncertiem pianiste sniedza solokoncertu-lekciju Omahā Nebraskas universitātes Strauss Performing Arts Center – Jan and John Christensen koncertzālē, iepazīstinot  mācībspēkus un studentus ar latviešu komponistu klaviermūziku un tās spilgtākajām raksturiezīmēm; savukārt tūres noslēgumā Dz. Erliha kopā ar ANO vēstnieku Andreju Pildegoviču sniedza kopīgu lekciju vienā no ASV elites skolām Trinity school  Ņujorkā, iepazīstinot  plašu auditoriju (vairāk kā 400 apmeklētāju) ar Latvijas nozīmīgākajiem vēstures faktiem, kultūras vērtībām, kā arī  sniedzot ieskatu latviešu mūzikas vēsturē. Diskusiju papildināja atsevišķu latviešu komponistu skaņdarbu atskaņojums Dz. Erlihas interpretācijā. 

Starptautisko konkursu laureāte, pianiste Dzintra Erliha aktīvi propagandē latviešu mūziku gan Latvijā, gan pasaulē. Mūziķe ir beigusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas doktorantūru, kur ir izstrādājusi disertāciju par komponisti Lūciju Garūtu. Uzvarējusi starptautiskos pianistu konkursos Itālijā, Francijā un Kanādā. Ar koncertiem uzstājusies ASV, Austrālijā, Brazīlijā, Kanādā, Francijā, Somijā, Ukrainā un citās valstīs, īpašu uzmanību pievēršot tieši latviešu komponistu repertuāram. Izdoti vairāki albumi ar pianistes ieskaņojumiem: soloalbums Zvaigznes skatiens / Regard d`etoile, kurā ieskaņota latviešu komponistes Lūcijas Garūtas un franču komponista Olivjē Mesiāna klaviermūzika (2008), Kvēlot, liesmot, sadegt, kurā iekļauta Lūcijas Garūtas vokālā un instrumentālā kamermūzika (2010); duetā ar mecosoprānu Vilmu Indru Vītols (Kanāda) izdots albums, veltīts Tālivalža Ķeniņa 90 gadu atcerei Tilts pār jūrām / The Bridge Across The Seas (albums izdots Kanādā). 2017. gada janvārī, sadarbībā ar ierakstu kompāniju SKANI,  izdots CD albums Citādas krāsas, kurā kopā ar flautisti, Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāti 2015 Ilonu Meiju, ieskaņoti latviešu komponistu skaņdarbi flautai un klavierēm. 2018. gadā kopā ar pasaules operzvaigzni Maiju Kovaļevsku un LNO solistu basu Krišjāni Norveli kopīgi ieskaņots un izdots mūzikas albums Ar siltu sirdi, kura ienākumi tiek veltīti labdarībai – bērniņiem ar īpašām vajadzībām (izdevējs Ziedot.lv). Pianiste aktīvi darbojas arī muzikoloģijas nozarē. Izdoti vairāki pianistes pētījumi, tostarp Lūcijas Garūtas klaviermūzika (Izdevniecība Musica Baltica, 2007); Hermanis Brauns laikabiedru liecībās un skaņuierakstos (krājums Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kameransambļa katedrai 50, Izdevniecība Ulma, Rīga, 2009), Garūta – pianiste, savu skaņdarbu interprete (zinātnisko rakstu krājums Mūzikas zinātne šodien: pastāvīgais un mainīgais, Daugavpils, 2009), u.c.

Dalīties ar šo ziņu