Helsinku Mākslu universitātes Sibeliusa Akadēmijas Operas studija pandēmijas laikā

Lai gan situācija pasaulē ir ietekmējusi arī Sibeliusa Akadēmijas Operas studijas intensīvo darbu, jaunu izrāžu iestudēšana turpinās, turklāt ar divu vokālistu no Latvijas - Arta Muižnieka un Sniedzes Kaņepes - dalību uzvedumos.

Pavasarī tika sagatavota V. A. Mocarta opera Cosi fan tutte, kurā Dona Alfonso lomu spēlēja JVLMA absolvents (pavasarī - students) Artis Muižnieks. Izrādes tika plānotas aprīlī, tomēr ārkārtas situācijas dēļ to demonstrēšana publikai notika septembra sākumā. 

Uzreiz pēc tam sākās darbs pie Bendžamina Britena operas Albert Herring iestudējuma, kurā Florences Paikas lomā iejutās JVLMA studente Sniedze Kaņepe. Satraukuma pilnais mēģinājumu periods nupat noslēdzās ar veiksmīgām izrādēm Helsinku Mūzikas Centrā, ievērojot visus piesardzības pasākumus un izpelnoties atzinīgas recenzijas no kritiķiem.

“Mazāk pazīstamā Britena opera ir parodija par pompozo angļu vidusšķiru, tajā ir vairākas spilgtas komiskas raksturlomas un daudz izsmalcinātu ansambļu, kas ir īpaši noderīgi Operas studijai. Iestudējuma režisorei – Victoria Newlyn no Londonas Guildhall School of Music& Drama – izdevies radīt lielisku mūziklu ar dzirkstošu humoru. Mazās sabiedrības vadones ir Lēdija Bilouza, kuru atveido franču soprāns Manon Gleizes, un viņas istabene Florence Paika – latviešu mecosoprāns Sniedze Kaņepe. Režisore ļauj abām valdonīgajām lēdijām vīrišķīgā veidolā pilnībā izbaudīt karikatūriskās fantastiskās lomas.”

Dalīties ar šo ziņu